Yükleniyor...

XRP’nin Yükselmesini Sağlayan Spark Airdrop Nedir? Nasıl Katılınır?

Bu yazımızda sizlere Spark airdrop nedir?

XRP

Bu yazımızda sizlere Spark airdrop nedir? Spark airdrop ne işe yarar gibi soruların cevaplarını sunacağız.

XRP, son 24 saatte neredeyse %20 oranında artış gösterdi. Trader ve analistler uzun zamandır XRP’nin yükselişe geçeceğini bunu sağlayacak olan etmenin ise Spark Token Airdrop’u olacağını dile getiriyordu. Peki nedir bu Spark Token? XRP’yi neden etkiliyor?

Spark token, Flare ağının yerel token’ıdır. Flare Network, Federated Byzantine Anlaşmasına uyarlanmış Avalanche konsensüs protokolünü çalıştıran ve Ethereum Sanal Makinesi’nden yararlanan dağıtılmış bir ağdır.

Spark Token Nedir? Nasıl Alabilirim?

Ripple destekli Blockchain şirketi Flare Networks, kendine ait olan token Spark’ı (FXRP), tüm XRP sahiplerine dağıtma yoluyla çıkaracak. Şirket yaklaşık olarak 45 milyar token dağıtacak. Her bir kullanıcı elinde bulunan XRP kadar FXRP alabilecek. Airdrop’u destekleyen cüzdanlar ve borsalarda XRP tutan herkes bu airdrop’a katılabilir.

Spark Token’lar Ne Zaman Dağıtılacak?

XRP ağının anlık görüntüsü 12 Aralık’ta alınacak. Resmi dağıtım tarihi daha sonra Flare Networks tarafından açıklanacak. Airdrop’u destekleyen bir borsanın müşterileri, Spark token’larını XRP varlıklarına göre orantılı olarak alabilecek. Borsa airdrop’u desteklemiyorsa kullanıcılar airdrop’a katılamayacak demektir.

Bu Token’ları Şimdi Alabilir miyim?

XRP ve Flare ayrı ağlardır ve Flare ağı henüz başlatılmamıştır, bu nedenle şu anda bu token’ları yönetmek mümkün değil. Kesin tarih bilinmiyor, ancak test ağı zaten çalışıyor.

Spark Token Nasıl Talep Edilir?

Guarda’da Spark token talep etmek için XRP cüzdanınızdan bir işlem göndermeniz ve ETH cüzdanınızı bağlamanız gerekir. Bu çok önemli bir kısım. ETH cüzdanınızdaki özel anahtar, Flare cüzdanınızın aynı adrese sahip özel anahtarı olacaktır, bu yüzden güvende tutmak şart. Bu özel anahtar olmadan Flare cüzdanına erişmek mümkün değil.

Ledger’da Spark token’ını talep etme yöntemi, XRP Ledger adresinizdeki Mesaj Anahtarı alanını Flare adresinize ayarlamaktır. Spark’ı talep etmek için, bunu anlık görüntü tarihinden 6 ay sonrasına kadar yapmanız gerekir. Eğer XRP’niz airdrop’u destekleyen bir borsada duruyorsa, borsa talep sürecini ve dağıtımı sizin için yapacaktır. Ama yine de borsanın web sitesinde/uygulamasında bazı işlemler yapmanız gerekebilir.

Talep etme işlemi borsa/cüzdan/platforma göre değişiklik gösterebilir.

Ne Kadar Token Alacağım?

Spark token’ları, 12 Aralık anlık görüntüden sonra cüzdanınıza 1 XRP için 1 token oranında dağıtılacaktır.

Spark Token Nasıl Dağıtılacak?

Flare Network, XRPL’nin durumunu otomatik olarak kodlar (Flare teknik incelemesinde ayrıntılı olarak açıklanmıştır), yani bir XRPL adresinin mesaj anahtarının ayarlanması gibi eylemler otomatik olarak Flare Network durumunun bir parçası haline gelir. Bu, Spark token’ını teslim etmek için hiçbir zaman merkezi bir varlık veya kapalı anahtar tutucuların olmadığı anlamına gelir.

Kendi cüzdanınız varsa, Spark token’larınız, Flare ağında çalışan bir dizi akıllı sözleşme tarafından ya başlatılırken ya da ağ XRPL’yi okurken talebinizi kaydeder kaydetmez teslim edilecektir. Spark’ı ağ aktif olduktan sonra talep edebilirsiniz, ancak Snapshot’tan itibaren 6 aylık süre bulunmaktadır. 6 aydan sonra alamazsınız. Spark token’ları, talep işlemi sırasında belirtilen Flare adresine teslim edilecektir. Başlangıçta, aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç Flare uyumlu cüzdan olacak. XRP’nizi airdrop’u destekleyen bir borsada tutarsanız, Spark token’ları borsadaki hesabınıza teslim edeceklerdir.

Spark Token’ının Değeri Nedir?

Bu konuda herhangi bir açıklama ya da veri bulunmamaktadır.

Airdrop’u Destekleyenler

Airdrop’u destekleyen borsa ve cüzdanlar aşağıdaki görselde yer alıyor. Ayrıca Binance ve Kraken gibi kripto para borsa devlerinin de yakın zamanda airdrop’u desteklemesi bekleniyor.

spark token airdrop xrp

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner