Yükleniyor...

Bitcoin, Dünyanın En Büyük Canlı Yayın Platformu Twitch’e Geri Döndü!

Dünyanın en büyük canlı yayın platformu Twitch, Mart ayında ödeme seçenekleri arasından Bitcoin ve Bitcoin Cash'i kadırmıştı.

Twitch Bitcoin

Dünyanın en büyük canlı yayın platformu Twitch, Mart ayında ödeme seçenekleri arasından Bitcoin ve Bitcoin Cash’i kadırmıştı. Platform, ödeme seçenekleri arasında kripto para birimlerini yeniden ekledi.

Daha önce olduğu gibi, ödeme işleyicisi BitPay’in desteğiyle Twitch’teki kanal abonelikleri için Bitcoin ve Bitcoin Cash ile ödeme yapabilmek artık mümkün.

Twitch BitPay Bitcoin

Amazon’un sahip olduğu canlı yayın platformu, ilk olarak 2014 yılında kripto paraları destekleyen oyunlar için ödeme ağı olan Xsolla ile ortaklık kurmuş ve Bitcoin’i kabul etmeye başlamıştı. Ancak, Xsolla’nın Bitcoin’i ağından çıkarması sonra kripto para birimi Twitch kullanıcıları için kullanılamaz hale gelmişti.

Twitch, 2016 yılında kabul edilen bir ödeme işeyicisi olan Coinbase’i platformuna ekledi ve böylece Bitcoin ödemeleri yeniden etkin hale gelmiş oldu. Son olarak ise BitPay’e geçiş yapmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner