Anasayfa Bitcoin (BTC) Bitcoin, Dünyanın En Büyük Canlı Yayın Platformu Twitch'e Geri Döndü!

Bitcoin, Dünyanın En Büyük Canlı Yayın Platformu Twitch’e Geri Döndü!

Dünyanın en büyük canlı yayın platformu Twitch, Mart ayında ödeme seçenekleri arasından Bitcoin ve Bitcoin Cash’i kadırmıştı. Platform, ödeme seçenekleri arasında kripto para birimlerini yeniden ekledi.

Daha önce olduğu gibi, ödeme işleyicisi BitPay’in desteğiyle Twitch’teki kanal abonelikleri için Bitcoin ve Bitcoin Cash ile ödeme yapabilmek artık mümkün.

Twitch BitPay Bitcoin

Amazon’un sahip olduğu canlı yayın platformu, ilk olarak 2014 yılında kripto paraları destekleyen oyunlar için ödeme ağı olan Xsolla ile ortaklık kurmuş ve Bitcoin’i kabul etmeye başlamıştı. Ancak, Xsolla’nın Bitcoin’i ağından çıkarması sonra kripto para birimi Twitch kullanıcıları için kullanılamaz hale gelmişti.

Twitch, 2016 yılında kabul edilen bir ödeme işeyicisi olan Coinbase’i platformuna ekledi ve böylece Bitcoin ödemeleri yeniden etkin hale gelmiş oldu. Son olarak ise BitPay’e geçiş yapmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları