Anasayfa Altcoinler Dünya Genelindeki Bitcoin ATM'lerinin (BTM) Sayısı 5 Bini Geçti!

Dünya Genelindeki Bitcoin ATM’lerinin (BTM) Sayısı 5 Bini Geçti!

CoinATMRadar’ın verilerine göre, dünya genelindeki Bitcoin ATM’lerinin (BTM) sayısı ilk kez 5.000’e ulaştı.

En sonki istatistiklere göre, kripto para kullanıcılarının Bitcoin (BTC) satın alabilecekleri veya satabileceklerin yaklaşık 90 ülkede 5.006 bağımsız BTM bulunuluyor. Bazı BTM’ler hem alım hem de satım hizmeti sunuyor. İçinde bulunduğumuz Haziran ayında toplamda 150 adet BTM faaliyete geçti ve bu sayı artmaya devam ediyor.

Veriler, BTM sektöründe uzun süredir devam eden bir büyüme dönemini kapsıyor ve bu büyüme dönemine öncülük eden ülke ise ABD. ABD, 3.229 BTM ile dünyadaki BTM’lerin yarısından fazlasına ev sahipliği yapıyor. BTM’lerinin çoğunlukta olduğu ikinci ülke 700 BTM ile Kanada. Kanada’yı 238 BTM ile Avusturya ve Avusturya ise 270 BTM ile İngiltere takip ediyor.

Elbetteki Bitcoin almak veya satmanın başka yöntemleri de bulunuyor. Yılın başında, ABD’nin ilk lisanslı Bitcoin ATM sağlayıcısı Coinme, madeni para sayma kiosk operatörü Coinstar’la yaptığı bir anlaşmayla ABD’deki 2.000’den fazla lokasyonda bulunan Coinstar kiosklarına Bitcoin’i getirmiş oldu.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Avatar
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları