Anasayfa Bitcoin (BTC) Balina Uyarısı: 101 Milyon Dolar Değerindeki Bitcoin (BTC) Coinbase'e Aktarıldı!

Balina Uyarısı: 101 Milyon Dolar Değerindeki Bitcoin (BTC) Coinbase’e Aktarıldı!

Bitcoin sahipleri, son 11.000 doların üzerindeki konsolidasyondan şüphe duyuyorlar ve kısa bir süre önce gelen balina uyarısı trader’lar için ya neşeye ya da hüzüne neden olabilir.

Yaklaşık 101.5 milyon dolar değerinde olan 8.884 Bitcoin (BTC), bilinmeyen bir cüzdandan ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’e aktarıldı. Cüzdanla ilgili ilginç olan şey ise neredeyse son bir yıldır önemli bir işlemin yapılmamış olmaması.

Geçtiğimiz ay 0,0006 ila 2,45 dolar arasında küçük işlemlerin yapıldığı cüzdanda yüksek bakiyeli işlemleri görmek için 30 Temmuz 2018’a kadar gitmek gerekiyor. O tarihte yaklaşık 529.098,74 dolarlık bir işlemin yapıldığı görülüyor.

Peki böyle bir BTC transferinin etkisi ne olabilir? Haberi verdiğimiz sırada Bitcoin fiyatı üzerinde olumsuz bir etkisinin olduğu görülmüyor. Zira Bitcoin fiyatı son birkaç saattir değerini artırmaya devam ediyor. Bununla birlikte, büyük hacimli cüzdanı kontrol eden kimse elindeki Bitcoin’i hala paraya çevirebilir. Ayrıca, cüzdanın arkasındaki herhangi birinin (muhtemelen bir vasi veya finans kurumu) ortalama satış fiyatlarını artıracak bir satış emri vererek fiyatların yükselmesine neden olması kuvvetle muhtemel. Diğer bir ihtimal ise elindeki Bitcoin’i altcoin’lere çevirmesi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları