Yükleniyor...

Bitcoin Düşmanı Peter Schiff: BTC, 2011’den Bu Yana En Kötü Ayını Yaşadı

Tanınmış Bitcoin düşmanı Peter Schiff, yakında yeni bir kripto para kışının gelmesini bekliyor.

schiff 1

Tanınmış Bitcoin düşmanı Peter Schiff, yakında yeni bir kripto para kışının gelmesini bekliyor.

Euro Pacific Capital CEO’su, büyük altın yatırımcısı Peter Schiff, Mayıs ayındaki Bitcoin düşüşünden ve altının yükselişinden bahsetmek için Twitter’da paylaşımlarda bulundu. Schiff, düşüş eğilimini aktardı. Schiff’in görüşüne göre BTC mevcut düşüşünü devam ettirebilir.

Peter Schiff gururla, altının Mayıs ayında 1900 dolar seviyesinin üzerinde kapanmayı başardığını ve böylece yüzde 7.5’lik bir artış gösterdiğini tweetledi. Bitcoin’e gelince, bunun BTC için on yıldaki en kötü ay olduğunu yazdı:

“Altın Mayıs’ta %7.5 yükseldi ve 1900 doların üzerinde kapandı. Bu arada #Bitcoin 2011’den bu yana en kötü ayını yaşadı. Güçlü direnç olarak hareket eden 42K dolar ile 40K doları aşamadı. 30 bin dolarlık desteğe geri döndü ve başarısız olursa 20 bin dolar bir sonraki hedef.”

Bitcoin, yazı yazılırken 34.000 dolarlık desteğin (35.075 dolardan) üzerinde işlem görüyordu. Ayrıca, daha önce bildirildiği üzere, Guggenheim Partners fonunun CIO’su Scott Minerd, yatırımcıların BTC için dalgalı bir hafta sonuna hazırlıklı olmaları gerektiği konusunda uyarmıştı.

Tanınmış Bitcoin boğası Anthony Pompliano, Schiff’e BTC için bazı yükseliş istatistikleriyle yanıt verdi ve geçen yıl Bitcoin’in yüzde 269 yükseldiğini ve altının sadece yüzde on yükseldiğini söyledi. Schiff ise Bitcoin koşusunun sona erebileceğini söyledi:

“Ama #Bitcoin’in devrinin bitmediğini nereden biliyorsun? Bitcoin, 2021’i kolayca kayıpla bitirebilir ve 2018’de yaşadığından daha uzun ve daha soğuk bir kışa girebilir.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner