Yükleniyor...

Bu NFT, Küresel Sıcaklık 2 Derece Artarsa Kendini Yok Edecek

DAO terra0, küresel sıcaklığın kritik bir noktaya çıkması halinde, herkesin onu yok edebilmesi için yeni bir NFT kodladı.

kuresel

DAO terra0, küresel sıcaklığın kritik bir noktaya çıkması halinde, herkesin onu yok edebilmesi için yeni bir NFT kodladı.

Sotheby’s, ortalama küresel sıcaklık sanayi öncesi seviyelerin 2 derece santigrat (35.6 derece Fahrenheit) üzerine çıkarsa yok edilebilecek bir NFT’yi açık artırmaya çıkarıyor.

Bu NFT, Güney Almanya’daki bir ormanın 20 saniyelik bir 3D taramasının üzerine kendi kendini yok etme uyarısı yerleştirilmiş bir videodan meydana gelmektedir.

NFT’yi çıkartacak olan DAO konuyla ilgili şu ifadeyi kullandı:

“Küresel sıcaklıkta belirli bir eşik aşılır aşılmaz, gerçek bir orman nasıl yok olacaksa, NFT de aynı şekilde yok olacak”.

NFT’nin akıllı sözleşmesi, NASA’nın yıllık raporlarında yayınladığı küresel sıcaklığı izlemek için bir bot kullanacak.

Bilim adamları, son 30 yıldaki ısınma eğilimi devam ettiği müddetçe, sıcaklığın 2062 yılına kadar iki derece artmasını bekliyor. Bu durumda NFT yakılabilecek.

Bununla birlikte, ağın gelişimini denetleyen Ethereum (ETH) Vakfı’na göre, Ethereum’un önümüzdeki birkaç yıl içinde bir proof-of-stake konsensüs mekanizmasına yükseltilmesi, çevresel etkisini %99.5 oranında azaltacak

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner