Anasayfa Bitcoin (BTC) Bitcoin Düştü Balinalar Topladı!

Bitcoin Düştü Balinalar Topladı!

11.000 dolarla haftaya başlayan Bitcoin, hafta ortasında 13.200 dolara kadar çıkmış ancak gelen güçlü satış baskısıyla 10.900 dolar seviyesine kadar gevşemişti. Bitcoin’deki bu 2.000 dolarlık düşüşün nedeni halen bilinmiyor.

Bir Reddit kullanıcısının iddiasına göre, düşüş sırasında büyük çoğunluk panik satışı yaparken balina olarak tabir edilen büyük yatırımcılar Bitcoin’leri toplamakla meşguldü.

Aşağıda yer alan Coinbase mobil uygulamasının işlem aktivitesi verilerine göre, Bitcoin’in 10.900 dolar seviyesine kadar sarktığı günde en çok Bitcoin’e sahip olan yüzde 10’luk kesimin yüzde 77’si o gün alım yapmakla meşguldü. Buna karşın yalnızca yüzde 23’ü satış yapıyordu.

Bitcoin Balinaları

Büyük balinaların düşüş sırasında bile alım yapması Bitcoin fiyatının yükseleceğini düşündüklerini gösteriyor. CoinMarketCap’in verilerine göre, en büyük kripto para biriminin fiyatı şu sıralar 11.427 dolardan el değiştiriyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları