Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin Düştü Balinalar Topladı!

Bitcoin Düştü Balinalar Topladı!

ABONE OL:google-news

11.000 dolarla haftaya başlayan Bitcoin, hafta ortasında 13.200 dolara kadar çıkmış ancak gelen güçlü satış baskısıyla 10.900 dolar seviyesine kadar gevşemişti. Bitcoin’deki bu 2.000 dolarlık düşüşün nedeni halen bilinmiyor.

Bir Reddit kullanıcısının iddiasına göre, düşüş sırasında büyük çoğunluk panik satışı yaparken balina olarak tabir edilen büyük yatırımcılar Bitcoin’leri toplamakla meşguldü.

Aşağıda yer alan Coinbase mobil uygulamasının işlem aktivitesi verilerine göre, Bitcoin’in 10.900 dolar seviyesine kadar sarktığı günde en çok Bitcoin’e sahip olan yüzde 10’luk kesimin yüzde 77’si o gün alım yapmakla meşguldü. Buna karşın yalnızca yüzde 23’ü satış yapıyordu.

Bitcoin Balinaları

Büyük balinaların düşüş sırasında bile alım yapması Bitcoin fiyatının yükseleceğini düşündüklerini gösteriyor. CoinMarketCap‘in verilerine göre, en büyük kripto para biriminin fiyatı şu sıralar 11.427 dolardan el değiştiriyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar