Anasayfa Nasıl? Tron Nasıl Satın Alınır? 4 Adımda TRX Satın Alma Rehberi

Tron Nasıl Satın Alınır? 4 Adımda TRX Satın Alma Rehberi

Bu rehberimizde en büyük onuncu altcoin olan Tron nasıl satın alınır, nereden alınır gibi sorulara cevap veriyoruz. Şimdi gelin 4 adımda Türk Lirası ile Tron nasıl alınır daha yakından bakalım.

Tron Nedir?

Birçok kripto para gibi merkeziyetsiz bir yapıya sahip olan Tron, Singapur menşeili bir kripto para birimidir. Blockchain temelli olan kripto para birimi aslen eğlence sektörüne yönelik kurulmuştur.

2018’in başlarında piyasaya sürülen TRON’un kısaltması TRX’dir. Toplam TRX miktarı 100 milyar adettir ve şu anda dolaşımdaki TRX miktarı 66.6 milyardır.

Tron Nedir“” başlıklı rehberimizden Tron’la ilgili daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Tron Nasıl Alınır?

1 Tron (TRX) Kaç TL?

Öncelikle yatırım veya trade amaçlı satın almak istediğiniz Tron’un (TRX) fiyatına bir bakalım. Şu an itibariyle (fiyat verileri anlık olarak güncellenmektedir. Borsalara göre farklılık gösterebilir) 1 Tron (TRX) 0,114700 TL’ye ve $ 0,019866 dolara karşılık gelmektedir.

Türk Lirası ile Tron Nasıl Alınır?

Türk Lirası ile Tron satın alabileceğiniz birçok platform, kripto para borsası bulunmaktadır. Bu borsalar arasında öne çıkanı ise Paribu’dur.

Bu rehberde anlatımımızı hacim bakımından Türkiye’nin en büyük kripto para borsası olan Paribu üzerinden yapacağız. Paribu, kurulduğu günden bu yana kullanıcılarına en güvenli bir şekilde alım-satım imkanı sunan bir platform olması bakımından rakiplerinden bir adım öndedir.

Borsaya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Borsaya Kayıt Olma

1 Borsadan Tron satın almak için öncelikle kayıt olmanız gerekiyor. Bunun için Paribu’nun anasayfasındaki kayıt formunu kullanabilirsiniz. Borsada kaydınız var ise borsaya giriş yaparak devam edebilir, bu adımı atlayıp 2. adıma geçebilirsiniz.

Paribuya Üye Olma

Kimlik Doğrulama

2 Hesabınızı oluşturup Paribu’ya giriş yaptıktan sonra yapmanız gereken ilk şey; kimliğinizi doğrulamak.

“Neden kimliğimi doğrulamam gerekiyor” dediğinizi duyar gibiyim. Bu dünyadaki tüm kripto para borsalarında uygulanan sıradan bir prosedürdür. Bu durum kullanıcı işlem güvenliği ve banka işlemlerinin yapılabilmesi için gerekli olan bir güvenlik prosedürüdür. Borsalara ilettiğiniz kişisel bilgileriniz şifrelenmiş olarak muhafaza edilir ve asla üçüncü şahıslarla paylaşılmaz. Hesabınızın onaylanması dışında başka hiçbir amaç için kullanılamaz.

Hesabınızı doğrulamak için borsa sayfasının üst köşesindeki bağlantı seçeneklerinden “Hesap Ayarları” seçeneğine tıklamalısınız. Kimlik onaylama işlemini daha önce yaptıysanız bu adımı atlayabilir, 3. adıma geçebilirsiniz.

Paribu Kimlik Doğrulama

Ardından “Kimlik Onayı” sekmesine tıklamalı ve kimlik bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde girmelisiniz.

Paribu Kimlik Onayı

Kimlik onayını almanız için bir müddet beklemeniz gerekecek. Genelde bu işlem 1 saat içinde tamamlanmaktadır.

Borsa Hesabına Türk Lirası Yatırma

3 Kimlik onayının ardından artık Tron satın alma aşamasına geçebiliriz. Elbetteki satın alım yapmak için borsa hesabımıza Türk Lirası yüklememiz gerekiyor. Yükleme işlemini yapabilmek için ise kullanabileceğimiz iki seçeniğimiz var;

 • Havale-EFT
 • Papara

Havale-EFT ile Türk Lirası Yatırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

 • Sadece adınıza açılmış bireysel, vadesiz, Türk Lirası hesaplarından gönderim yapılmalıdır. Farklı bir kişiye ait hesaplardan yapılan gönderimler kabul edilmeyecektir.
 • ATM kullanılarak yapılan transferler (kartlı/kartsız), gönderici bilgilerini teyit etmek mümkün olmadığı için kabul edilmeyecektir.
 • Gönderdiğiniz miktar kontrollerin ardından sistem tarafından otomatik olarak hesabınıza yansıtılacaktır.
 • Banka işlemleriniz esnasında size tahsis edilen kodu açıklama alanına yazmanız önemlidir. Açıklama belirtilmeden gerçekleştirilen transferler işlem ücreti düşülerek iade edilir.
 • Hesabınıza tanımlanan sabit yatırım kodunuz ile gerçekleştirdiğiniz tüm transferleriniz otomatik olarak Paribu bakiyenize yansıtılır. Ayrıca bir bildirimde bulunmanıza gerek yoktur.

Papara ile Türk Lirası Yatırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

 • Sadece adınıza kayıtlı Papara hesabınızdan yatırma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Farklı bir kullanıcı hesabından yatırım işlemi yapılamaz.
 • Yatırdığınız tutarın %1’i (KDV dahil), Papara komisyonu olarak hesabınızdan tahsil edilecektir.
 • Papara ile yatırma işlemlerinizi 7 gün 24 saat gerçekleştirebilirsiniz.

Para yatırmak için borsanın “Yatırma İşlemleri” menüsüne gitmelisiniz.

Paribu Para Yatırma

Tron Satın Alma

4 Yukarıdaki seçeneklerden sizin için uygun olanı kullanarak hesabınıza para yatırdıktan sonra artık Tron satın alım işlemine başlayabiliriz. Tron satın alabilmek için kullanabileceğiniz iki seçenek var;

 1. Market
 2. Kolay Alış

Market Üzerinden Tron Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Paribu Tron Satın Alma

 • Market üzerinden Tron alırken birim fiyatı siz belirlersiniz. Bu birim fiyatı belirlerken güncel Tron fiyatını dikkate almalısınız.
 • Birim fiyatınız güncel Tron fiyatına ne kadar yakın olursa alım işleminiz o kadar hızlı gerçekleşir.
 • Birim fiyatın çok altında bir alım emri girerseniz alım işlemi için fiyatın düşmesini beklemeniz gerekir.
 • Birim fiyatın çok üstünde bir alım emri girerseniz alım anında gerçekleşir, ancak bu pek karlı bir alım olmayacaktır.

Kolay Alış Üzerinden Tron Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Tron Nasıl Alınır

 • Kolay Alış işlemi markette yer alan emirler kullanılarak yapılır.
 • Almak istediğiniz Tron miktarına bağlı olarak en düşük fiyatı teklif eden satıcılardan itibaren eşleşme yapılır.
 • Kolay alış üzerinden yapılan alımlar anlık olarak gerçekleşir.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Anlık Piyasa Verileri

-
50.546,300.29%