Yükleniyor...

Bitcoin’deki Düşüş Sağlıklı Bir Hareket mi? Ünlü Bitcoin Boğası Thomas Lee Cevap Verdi

Fundstrat Global Advisers'in kurucu ortağı, ünlü Bitcoin boğası Thomas Lee, Bitcoin'deki (BTC) son düşüşün sağlıklı bir hareket olup olmadığı sorusuna cevabını verdi.

Bitcoin Boğası Thomas Lee

Fundstrat Global Advisers’in kurucu ortağı, ünlü Bitcoin boğası Thomas Lee, Bitcoin’deki (BTC) son düşüşün sağlıklı bir hareket olup olmadığı sorusuna cevabını verdi. Lee, Bitcoin’deki son düşüşün sağlıklı bir hareket olduğunu söyledi.

Lee, attığı tweet’inde Bitcoin için Google aramalarındaki son düşüşle ilgili endişelerede değindi. Lee, “Bitcoin’in arama trafiğinin düşük olmasına gelince, bunun iyi bir işaret olduğunu düşünüyorum. Bu Bitcoin’deki artışın büyük bir aldatmaca olmadığı anlamına geliyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Google Trends’in verilerine göre, Haziran ayının sonunda Google’da ABD’den yapılan Bitcoin aramaları tüm zamanların en yüksek seviyelerini görmüştü. O zamandan bu yana arama hacminin yüzde 45 düştüğü gözlemlendi. Bu düşüş Bitcoin’e olan yatırımcı ilgisinin düştüğü şeklinde yorumlanmıştı. Lee, açıklamasıyla bu görüşü reddetiyor.

En büyük kripto para borsası Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao, 12 Temmuz’da Bloomberg’e verdiği röportajda son rallinin sürücü koltuğunda bireysel yatırımcıların olduğunu söylemişti. Zhao’nun bu açıklaması kripto para piyasasına olan kurumsal yatırımcı ilgisinin henüz beklenen düzeyde olmadığını gösteriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner