Yükleniyor...

Ethereum’un Bitcoin Paritesine Karşı Düşüşü Devam Edecek mi?

Ethereum, Bitcoin paritesinde düşüşü bitirmek için tutunabilecek bir destek seviyesi arıyor.

Ethereum Fiyat Analizi

Ethereum, Bitcoin paritesinde düşüşü bitirmek için tutunabilecek bir destek seviyesi arıyor. Aradığı destek seviyesi en yakın nerede gelin bakalım.

Bitcoin’in 10.000 dolar bandına çekilmesi karşısında başta Ethereum olmak üzere çoğu altcoin ağır kayıplar verdi. Ethereum, USD paritesinde yüzde 40’ın üzerinde değer kaybetti. USD paritesindeki değer kaybı şimdide Bitcoin paritesinde yaşanıyor ve en büyük altcoin Bitcoin paritesinde düşüşü sonlandırmak için destek seviyesi arıyor.

Ethereum Fiyat

Haberi hazırladığımız sırada Ethereum fiyatı USD paritesinde 229,18 dolar, BTC paritesinde ise 0.0212 BTC bandında seyrediyor. Ethereum, son iki yıldır Bitcoin’e karşı başarıyla koruduğu 0.022 BTC seviyesinde tutunamadı ve bir sonraki destek seviyesi olan 0.022 BTC’de de tutunamadı.

Günlük grafikte dünün kapanış mumuyla birlikte 0.021874 BTC seviyesinde destek çizgisinin oluştuğu görülüyor. Bugün düne göre daha fazla işlem hacmi var ve alıcılar  fiyatı bu destek çizgisinin üzerinde tutmaya çalışıyorlar.

Kısa vadeli görüntü son derece pozitif. 4 saatlik grafikte yükseliş cross over’ın gerçekleşmek için mücadele ettiği görülüyor. Ancak bunun için henüz yeterli momentum yok.

Göreceli Güç Endeksi (RSI) toparlanıyor ve yüksek yükselişe geçmeye çalışıyor. Günlük mumun destek seviyesinin üzerinde tutunması durumunda Ethereum fiyatı için olumlu bir gelişme olacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner