Yükleniyor...

Bitcoin’deki Düzeltmelerle Ethereum 300 Doları Aşabilir mi?

Bitcoin, yüzde 60'ın üzerinde değer artışı ile on yedi ayın en yüksek seviyesine yükselirken altcoin'lerde sert şekilde yükselişe geçti.

Ethereum ETH Fiyatı

Bitcoin, yüzde 60’ın üzerinde değer artışı ile on yedi ayın en yüksek seviyesine yükselirken altcoin’lerde sert şekilde yükselişe geçti. Kaçınılmaz bir şekilde Bitcoin’de geri çekilmelerin oluşması ve bu çekilmeden altcoin’lerin nasiplenmesi bekleniyor.

Ethereum şu anda yükseliyor, ancak uzun vadeli grafik hala Ethereum’un 2017 ortasındaki fiyatlarla, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.400 dolardan yüzde 84 düşük olduğunu gösteriyor. Nispeten Bitcoin altı haftada değerini iki katına çıkardı ve tüm zamanların en yüksek fiyatından sadece yüzde 60 düşük.

Ethereum Haziran 2017’de 400 dolara ve ardından Eylül ayının başlarında yine 400 dolara yükselmişti, ancak ardından 200 ila 300 dolar arasına sıkışıp kaldı. O yılın Aralık ayından Ocak ayının ortasına kadar devam eden süreçte kısa süreli ve güçlü bir ralli gerçekleşti.

O zamandan beri Ethereum Aralık 2018’in ortalarında neredeyse yüzde 94 değer kaybederek 85 dolara kadar geriledi. Sınırları iyileşme belirtileri gösterdi, ancak Litecoin ve Binance Coin gibi diğer altcoin’lere kıyasla güçlü bir iyileşme görülmedi. Bitcoin kendini toparlamışken ve trader’lar daha ucuz alternatifler ararken bu durum değişebilir. Kripto para trader’ı “CryptoFibonacci” bu konuda şunları düşünüyor:

Bazı insanların BTC’de kazandıkları parayla doğal olarak sevdikleri bazı altcoin’lere geri dönecekler. Burada anahtar neyin iyi neyin iyi tepki verdiğini görmek. Bu altcoin’lerin çoğu bir yılda buralarda olmayacak, bu yüzden IMO’ya dikkat edin.

Ethereum, bu yılın ilerleyen zamanlarında hala devasa potansiyel ve devasa yükseltmeleri olduğundan iyi bir seçim olacak. Buna düşük fiyatını da eklediğinizde oldukça hızlı bir şekilde 300 dolara kadar bir hareketin görülebilmesi mümkün. ‘The Crypto Dog’ gibi diğer yatırımcılar ETH/USD çittinde şu anda direnç olarak 240 doları işaret ediyorlar. Eğer bu direnç kırılırsa bir sonraki hedefin 300 dolar olacağını söylüyorlar.

Haberi hazırladığımız sırada Ethereum fiyatı son 24 saatte yüzde 12’den fazla değer artışı ile 232,13 dolardan el değiştiriyordu. Erhereum’un kritik direnç seviyesine doğru hareket ettiği görülüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner