Yükleniyor...

Bitcoin ETF Yarışında da Cathie Wood Yer Alıyor

BlackRock'ın spot Bitcoin ETF başvurusu gündemi bir hayli meşgul ederken, ilk spot Bitcoin ETF başvurusunu Cathie Wood'un şirketinin yaptığı ortaya çıktı.

Cathie Wood ARK Invest

BlackRock‘ın spot Bitcoin ETF başvurusu gündemi bir hayli meşgul ederken, ilk spot Bitcoin ETF başvurusunu Cathie Wood’un şirketinin yaptığı ortaya çıktı.

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, spot Bitcoin ETF başvurusuyla gündemi bir hayli meşgul etti. Kripto para piyasası da bu başvuruyla birlikte yükselişe başladı. BlackRock gibi büyük bir kurumsalın Bitcoin’e adım atması, diğer kurumsalları da iştahlandırdı. Birçok Bitcoin ETF başvurusu peş peşe geldi.

Ancak bir detay dikkat çekiyor. Burada da Cathie Wood yer alıyor. Cathie Wood‘un yatırım şirketi ARK Invest‘in ilk spot Bitcoin ETF başvurusunun sahibi olduğu ortaya çıktı.

Spot Bitcoin ETF Başvurusunda Cathie Wood Detayı

Cointelegraph’ın birkaç rapora değindirdiği haberine göre, ilk spot Bitcoin ETF başvurusunu Cathie Wood’un yatırım şirketi ARK Invest yaptı. Bitcoin ETF yarışında aslında ilk sırada yer aldığı söylenen ARK Invest‘in durumu belirsiz.

Analistler, BlackRock‘ın spot Bitcoin ETF başvurusunun onaylanması halinde piyasada ilk olma özelliğini taşıyacağını ileri sürdü. Ancak görünüşe göre, ARK Invest bu durumu bozuyor.

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan ARK analisti Yassine Elmandjra, “Diğer başvuru sahipleri, benzer anlaşmalarla başvurularını çok az bir maliyetle değiştirebilecekler” dedi.

Elmandjra, şirketinin nisan ayında spot Bitcoin ETF başvurusunda bulunduğunu aktardı. Analiste göre BlackRock’ın ilk olmasının önündeki tek engel ARK Invest oldu.

ARK Invest‘in ETF konusundaki SEC randevusu ise 13 Ağustos 2023 olarak belirlendi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner