Yükleniyor...

Bitcoin, Ethereum ve XRP Analizi – 11 Kasım 2022

Kripto para piyasasının toplam değeri CoinGecko verilerine göre son 24 saatte yüzde 4,4'lük artışla 914 milyon dolara yükseldi.

bitcoin analizi

Kripto para piyasasının toplam değeri CoinGecko verilerine göre son 24 saatte yüzde 4,4’lük artışla 914 milyon dolara yükseldi. FTX’in likidite sorunları yaşaması ve ardından Binance’ten destek araması ancak bu işin gerçekleşmemesi kripto paralara ciddi zarar verdi. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve XRP‘deki fiyat hareketlerini beraber inceleyelim. Bitcoin kaç dolardan işlem görüyor? Ethereum hangi seviyede? XRP‘deki son durum ne?

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi

CoinGecko verilerine Bitcoin, son 24 saatte yüzde 3,7 değer kazandı. Piyasanın lider kripto parası Bitcoin, uzun süredir hareketine devam ettiği 19-20 bin dolarlık bandından ciddi bir düşüş yaşadı piyasanın değerinin 1 trilyon doların altına gerilemesinin ardından fiyatı da 17 bin dolara düştü. Bitcoin bulunduğu hareket bölgesiyle itibariyle fiyat seyrine 17 bin dolardan devam ediyor.

btc gunluk 4
Bitcoin’in günlük grafiği

Bitcoin‘in bu seviyelerden olumlu haber akışı ile gelecek günlerde yükselişini bekleyebiliriz. Binance ve FTX arasında yaşanan gerilimin arkasından gelen FTX’in likidite sorunları ve Binance’ten destek istemesi kripto paralarda ciddi düşüşe sebep oldu. BTC’de de devam edecek bir düşüş olacaksa eğer bir sonraki durak 15-16 bin dolar bölgesi olabilir. Eğer bir yükseliş olacaksa da Bitcoin’in ilk durağı 18 bin dolar bandına tutunmanı ardından 19-20 bin dolar bölgesini denemek olabilir. Bitcoin yazı yazıldığı an itibariyle 17 bin dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bitcoin canlı fiyatı için tıklayın.

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Piyasanın değerinin yeniden 1 trilyon dolara düşmesiyle beraber ETH de düşüş kaydetti. Ethereum (ETH) tarafındaki fiyat hareketini incelediğimiz zaman ise ETH‘nin, CoinGecko verilerine göre son 24 saatte 6,1’lik yükseliş yaşadığını görüyoruz.

eth gunluk 4
Ethereum’un günlük grafiği

Ethereum’da bir sonraki hedef 1.200-1300dolar bölgesinde tutunmak diyebiliriz. Eğer Ethereum tarafında düşüş olursa ilk durağımız 1000 dolar bandı olabilir. Yazı hazırlandığı an itibariyle Ethereum 1.200 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Ethereum’un anlık fiyatı için tıklayın.

XRP Fiyat Analizi

Piyasa değeri bakımından piyasanın 7. coini olan XRP, Bitcoin ve Etherum’un aksine güne düşerek başladı. Güne yüzde 7,9 yükselerek başlayan XRP, Bitcoin ve Ethereum’u izlemiş oldu.

xrp
XRP’nin günlük grafiği

XRP’deki en güçlü direnç şu anda 0.4 dolar bölgesi diyebiliriz. XRP’deki destek seviyesi ise 0,36 dolar bölgesi diyebiliriz. Yazı yazıldığı an itibariyle XRP 0,39 dolardan işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner