Yükleniyor...

DFX Finance, Hack Saldırısında 4 Milyon Dolar Kaybetti

DeFi projesi DFX Finance (DFX), anonim bir hack saldırısı sonucunda 4 milyon dolar kaybettiğini duyurdu.

DFX Finance Hack Saldirisinda 4 Milyon Dolar Kaybetti

DeFi projesi DFX Finance (DFX), anonim bir hack saldırısı sonucunda 4 milyon dolar kaybettiğini duyurdu.

Kripto para piyasasında hack ve oltalama saldırılarının ardı arkası kesilmiyor. Sadece son bir yılda yaklaşık bir milyar dolarlık para, kripto para endüstrisinde buharlaştı. Bunun sebebi, projelerin yeterince güvenlik önlemleri almamış olmaları oldu. Benimsenen ve gelişen blockhain teknolojisinde, açıkların giderek artış göstermesi de dikkat çekti. Birçok kripto projesi, sadece bu olayları çözmek için çalışmalarına hız verdi. Son olarak, DeFi ve borsa hizmeti veren DFX Finance, uğradığı hack saldırısında 3 bin adet Ethereum (ETH) kaybetti.

DFX Finance, Hack Saldırısını Doğruladı

Kripto piyasasında 4 milyon dolarlık bir değer ile hizmet veren DFX Finance (DFX), hack saldırısının ardından işlemlerini durdurduğunu belirtti.

DFX ekibi, saldırıyı yaklaşık yarım saat sonra öğrendi. Saldırının ardından harekete geçen ekip, tüm DFX sözleşmelerini durdurdu. Ancak bu hamle, paranın ağdan kaçırılmasını engellemeye yetmedi.

PeckShield tarafından ortaya dökülen hack saldırısı, DFX ekibi tarafından da onaylandı. PeckShield, DFX Finance’ın hack saldırısına uğradığını ve 3 bin adet ETH‘yi kaybettiğini açıkladı. Verilere dayandırılan olayda, paranın çıkışı için Tornado Cash kullanılmış.

DFX ekibi, para çekme işlemlerini sistemli olarak açacak. Bu sayede, içerde parası duran yatırımcıların güvenini kazanmayı amaçlıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner