Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin'de Felaket Çanları: BitMEX'ten Sonraki Hedef Tether Olursa Ne Yaşanır?

Bitcoin’de Felaket Çanları: BitMEX’ten Sonraki Hedef Tether Olursa Ne Yaşanır?

ABONE OL:google-news

Düşünülemez olan şey önceki gün gerçekleşti: Dünyaca ünlü Bitcoin türevleri ticaret platformu BitMEX, çeşitli suçlamalar nedeniyle CFTC tarafından hedeflendi ve şirketin CTO’su davayla ilgili olarak tutuklanmış durumda.

Şimdi, olası en kötü senaryo ufukta olabilir: Amerika Birleşik Devletleri düzenleyicisi bir sonraki adımda Tether’i ve ana şirket Bitfinex’i hedefleyebilir. Peki bu Bitcoin’de nasıl bir etki yaratır? Kripto para biriminin yapısına nasıl zarar verebilir?

Kripto Para Devleri Baskıyı Hissediyor

Kripto para piyasası şu anda, şaşırtıcı bir şekilde Bitcoin’in iyi dayandığı bir belirsizlik anı yaşıyor. Son birkaç yıldır en baskın türev ticaret platformu olan BitMEX, ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) ve ABD Adalet Bakanlığı tarafından ciddi bir suçlamayala karşı karşıya kaldı. Olumsuz haberlerin bir sonucu olarak Bitcoin fiyatı düştü, ancak şu ana kadar 10 bin 500 doların üzerindeki yerini korumayı başardı. Kripto varlığının fiyatı ne kadar yüksek olursa olsun, duyarlılık işe yaramıyor.

Kripto para birimi değerlemeleri esas olarak spekülasyonlar tarafından yönlendirilir ve haberler çıktıktan sonra, piyasa katılımcıları en çok yapmayı sevdikleri şeyi yapmak için Twitter’a gitti: spekülasyon.

“Kurumsal ırkçılık”, “Bitcoin öldü” ve bir dizi başka kötümser düşünceler gibi çok çeşitli sonuçlar çıkarıldı. Ancak tüm kripto para piyasası için özellikle kötü olabilecek bir senaryo var.

tether

Tether ve Bitfinex Bitcoin’de Kara Kuğu Tetikleyebilir mi?

BitMEX’i hedefleyen iki Amerika Birleşik Devletleri kuruluşu da Tether’e ve ilişkili olduğu Bitfinex’e yönelecek gibi duruyor. İki işletme, bir ana şirketi ve diğer bazı bağlantıları paylaşıyor. Token’ın kendisi dolara sabitli bir stablecoin olsa da, varlığı istikrarlı olmaktan başka her şeyi yaptı.

Tether’in iflas etmesinden duyulan korku, Bitcoin’i 3 bin 200 dolarlık ayı piyasasının altına düşürdü. USDT kodu altında işlem gören Tether, Bitcoin fiyat manipülasyonunu içeren bir CFTC araştırmasının merkezinde yer aldı. O zamanlar Tether’in piyasa değeri sadece 2 milyar dolardı. Bugün, 15 milyar doların üzerinde ve bu nedenle genel kripto para birimi ortamıyla önemli ölçüde daha ayrılmaz bir bütündür.

USDT ayrıca şu anda en iyi kripto para borsalarında temel alım satım çiftidir. Tether’in tamamen çökmesi, daha büyük kripto para pazarında ve özellikle Bitcoin’de tam bir çöküşe neden olabilir.

Ne kadar çok Tether basılırsa, daha fazla analist Bitcoin fiyatının yükselmesini bekliyor. Peki ya Tether ya da ana şirket aniden değersiz olma riski altındaysa? O zaman Bitcoin ve kripto para piyasasında neler yaşanacak?

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakNews BTC
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar