Yükleniyor...

Bu Metrikler Bitcoin’i (BTC) Üst Seviyelere Taşıyabilir

Lider kripto para Bitcoin'in (BTC) fiyatı son 24 saat boyunca inanılmaz derecede sıkı bir konsolidasyon dalgası görüyor ve 10.

bu metrikler bitcoini 11000 dolara tasiyabilir

Lider kripto para Bitcoin’in (BTC) fiyatı son 24 saat boyunca inanılmaz derecede sıkı bir konsolidasyon dalgası görüyor ve 10.500 doların ortalarında 50 dolarlık bir işlem aralığında sıkışmış durumda.

Mevcut durumda Bitcoin, her iki yönde de hızlı bir kırılma yaşayabileceğinden dolayı, bir sonraki trendin neresi olacağına dair halen bir belirsizlik havası mevcut. Bununla birlikte, kripto para birimi için çok sayıda düşüş haberi olmasına rağmen, Bitcoin istikrarlı bir şekilde mevcut konumunu koruyor.

Popüler bir analist, Bitcoin’in mevcut fiyat hareketinin, 11.000 dolara yükselmeden önce toparlanma aşamasında olduğunu belirtiyor. Bitcoin ve tüm kripto para piyasası, son birkaç gündür, net bir ivme kazanamadığı için yatay ticaretini devam ettiriyor.

Bu, BTC’nin aylardır gördüğü en sıkı konsolidasyon kanallarından birisini işaret ediyor ve mevcut konsolidasyon sonrası bir sonraki kırılma hareketi çok büyük bir şekilde gerçekleşebilir.

Tüm bunlar ile birlikte popüler analiste göre, devam eden dalgalı ticaret dalgası ve negatif fonlama oranları, boğaların daha yüksek bir hareketi tetiklemesi için yardımcı olabilecek güce sahip olabilir.

Yazım sırasında, Bitcoin 10.584 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu seviye, son birkaç gündür lider kripto paranın işlem gördüğü aralık ile aynı.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın, şu anda dünya genelinde dolaşan ölümcül koronavirüse yakalandığına dair haberlerin ardından, BTC hafta başında 10.400 dolar seviyesine düştü ve daha sonra konsolidasyon aşamasına geçti.

Son 24 saat boyunca Bitcoin, 10.500 dolar ile 10.580 dolar arasında işlem gördü ve bu aralık son birkaç saat içinde daha da daraldı. Genellikle daralan fiyat hareketlerinden sonra bir yöne doğru kırılma gerçekleşir. Bitcoin için kırılmanın hangi yöne doğru gerçekleşeceği halen belirsizliğini koruyor.

ANALİZ: BU OLAYLAR BTC’NİN FONLARINI AZALTABİLİR

Önümüzdeki günlerde ve haftalarda Bitcoin’in nereye gideceği hakkında açıklamalar yapan analist, negatif fonlama oranlarının olumlu bir işaret olduğunu belirtti.

Analist ayrıca, BitMEX’in yasal sorunlarının ortaya çıkması, Trump’ın sağlığı ile ilgili belirsizlikler ve düşük yatırımcı duyarlılığının finansman oranlarını daha da üşürebileceğini belirtti.

“BitMEX yasal sorunları, Trump’ın Covid-19’a yakalanması, negatif finansman oranları gibi sebeplerden geri çekilen Bitcoin, Pazartesi gününden itibaren 11.000 dolar seviyesine doğru sıçrama yapabilir.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner