Yükleniyor...

BTC, ETH, XRP, BNB ve BCH Fiyat Analizi: 3 Ekim 2020

Dünyaca ünlü borsa BitMEX'e yönelik soruşturma, ABD Başkanlık seçimleri, yeni tip koronavirüs (Covid-19) vakalarının artış göstermesi gibi bir takım nedenler son birkaç gündür Bitcoin ve kripto para piyasasını olumsuz etkilemiş durumda.

BTC ETH XRP BNB ve BCH Fiyat Analizi 3 Ekim 2020

Dünyaca ünlü borsa BitMEX’e yönelik soruşturma, ABD Başkanlık seçimleri, yeni tip koronavirüs (Covid-19) vakalarının artış göstermesi gibi bir takım nedenler son birkaç gündür Bitcoin ve kripto para piyasasını olumsuz etkilemiş durumda. Bitcoin, 10 bin 700 dolarlık seviyeye tutunamayarak önemli bir gerileme yaşadı. BTC, bugün ise toparlanma belirtileri göstererek 10 bin 600 dolar seviyesine yaklaştı.

Yaşanan bu olumsuz gelişmelere rağmen lider kripto para biriminde sert düşüşler yaşanmadı. BTC 10 bin 500 dolarlık alana tutunmayı başardı. Analistlere göre BitMEX olayı kısa vadede sorun teşkil etse de aslında uzun vadede Bitcoin fiyatı için faydalı olacak. Şimdi gelelim Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Binance Coin (BNB) ve Bitcoin Cash (BCH) fiyat analizlerine.

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi

Popüler analist Josh Rager, Bitcoin’de satışların devamı yerine daha fazla yan hareket görüleceğini ifade etti. Ona göre Trump’ın Covid-19 haberinden sonra tüm piyasalar istikrarlı olabilirse, özellikle iki hafta içinde iyileşme yaşanır ve bu sonrası için iyi bir işaret olur.

Bir başka usta analist Crypto Michael ise birkaç veri paylaşarak bunların Bitcoin ve altında boğa sinyalleri olduğunu ifade etti. Michael, şunları söyledi:

“ABD Ulusal Borcu sadece iki yılda 21’den 27 trilyon dolara yükseliyor. Daha önce görülmemiş Borç/GSYİH seviyelerine, muhtemelen %130’un üzerine çıkıldı. Bu İkinci Dünya Savaşı zamanında daha yüksek. Her zamankinden daha yüksek. Altın ve #Bitcoin’de bullish olma zamanı.”

Crypto Michael ayrıca kısa vadeli bir rahatlama olabileceğini ancak eğilimin 12  bin 400 dolardan bu yana hala düşüşte olduğunu belirtti. Ona göre aşağı yönlü piyasalar, yatırımlarınızı daha düşük seviyelerden biriktirmek için harika fırsatlar sunar.

kaynak slim trady btc analizi
Kaynak: Slim Trady

Bir diğer analist Slim Trady ise şunları söyledi:

“Bu, BTC için düşüş eğilimi olacak ve geri döndüğümüzde, 10 bin 500 doları tutamayacak. 10.4 veya 10.3 veya 9800 veya 9600’de de tutunamayacak. Ayılar bizi 9 bin dolara götürecek.”

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Ethereum için, Eylül kazançları kaybedildi ve piyasa genelindeki duyarlılık hızla yükselişten düşüşe çevrildiğinden, fiyat 355.65 dolarlık kilit direnç seviyesinin altına düştü. Yazının yazıldığı sırada ETH 350 dolardan işlem görüyordu. Analist Shubham Swaroop’a göre Parabolik SAR’ın noktalı işaretleri mumların üzerindeydi ve düşüş eğilimini işaret ediyordu. MACD göstergesi de düşüş gösterdi ve satış hissiyatının baskısını artırdı.

Şimdilik, Ethereum’un düşüş hissini tersine çevirmek için 350 dolardan pivot noktasının kontrolünü yeniden kazanması gerekiyor. Önümüzdeki birkaç gün içinde 350 dolar seviyesi geri alınamazsa, yatırımcıların başka bir yükseliş aşaması görmek için daha fazla beklemesi gerekebilir.

Ripple (XRP) Fiyat Analizi

Bitcoin’in düşüşünden sonra yakın zamanda kripto para piyasasına bir darbe daha geldi. Analist Namrata Shukla’ya göre piyasanın en önemli kripto para birimleri XRP’de de durum olumsuz gibi görünüyor.  Aslında, XRP’nin değeri Ağustos ayının ortasından bu yana düşüyor ve azalan bir kanalda konsolide oluyor.

Kripto para biriminin değeri 0,2342 dolar civarında kısıtlandı, çünkü direnci grafiklerde 0,2476 doları test ettikten sonra düşmeye devam etti. XRP, Eylül ayının başından bu yana 0,2539 ila 0,2166 dolar arasında konsolide oluyor. Kripto para direnci kırmaya çalışırken, kısa süre sonra bir satışla geri çekildi. Yazım sırasında fiyat ikinci kez desteğe yaklaşıyordu. Bununla birlikte, düşüş göz önüne alındığında, bu fiyat seviyesi verilen süre içinde sık sık test edilmediğinden, destekle birlikte daha da düşebilir.

Binance Coin (BNB) Fiyat Analizi

Analist Akashnath Sumukar’a göre Binance Coin (BNB), 29 dolarda direnç buldu ve destek bulmak için 25,7 dolara düşmek zorunda kaldı. Bu, Fibonacci Retracement aracı tarafından vurgulanan %50 geri çekilme seviyesiydi. Yazının yazıldığı sırada BNB 28,1 dolardan değer görüyordu.

Bununla birlikte, BNB’nin Eylül ayı başındaki 18 dolarlık düşük seviyelerden bu yana istikrarlı yükselişi, alıcı ilgisiyle destekleniyor gibi görünüyor. 18 dolardan 33 dolara yükselişin ardından, hareketin %70.5 geri çekilmesi, bazen optimal ticaret girişi olarak adlandırılan bir seviyeye, OTE’ye geldi.

Bitcoin Cash (BCH) Fiyat Analizi

Geçen ay BCH için 226 dolar ve 235 dolar seviyeleri önemliydi. BCH daha sonra düşüş eğilimi göstererek, bu iki seviyenin altında 218.7 dolardan işlem görmeye başladı. Yazının yazıldığı sırada ise BCH 220 dolardan işlem görüyordu.

Analist Akashnath Sumukar’a göre Chaikin Para Akışı, alıcıların ve satıcıların piyasayı kontrol etmek için nasıl mücadele ettiğini gösterdi. Sermaye piyasadan dışarı akarken bile (yani CMF negatif değerler kaydettiğinde), satıcılar fiyatı 200 dolar seviyesinin altına çekemediler. Yine de, CMF pozitif olduğunda bile, alıcılar fiyatı 235 doların üzerine çıkaramadı.

Bollinger bantları, fiyat 219 dolar seviyesinin altına düştüğü için genişlemeden önce daraldı. Bu, fiyatın daha da düşebileceğini gösterdi, ancak 200 doların güçlü bir destek seviyesi olması beklenebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner