Yükleniyor...

Bitcoin Fiyat Analizi: Grafikler Düşüş Eğiliminin Devam Edeceğini Gösteriyor

Bitcoin (BTC) fiyatındaki devam eden düzeltme kısa vadeli olabilir, çünkü günlük grafik kısa vadeli de olsa yükseliş eğilimini işaret ediyor.

Bitcoin BTC

Bitcoin (BTC) fiyatındaki devam eden düzeltme kısa vadeli olabilir, çünkü günlük grafik kısa vadeli de olsa yükseliş eğilimini işaret ediyor. Öncü kripto para birim şu sıralar Bitstamp’te 7.800 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bitcoin fiyatı dün Bitstamp’te en düşük 7.432 doları görmüştü. Borsadaki son 24 saatlik değişim 400 dolardan fazla ve bu olumlu bir sinyal olarak ele alınabilir.

Bununla birlikte, Salı günkü kapanışta 30 günlük hareketli ortalama (MA) satış baskının olduğunu gösterdi. Bu da fiyattaki artış için şüphe uyandırıcı bir hareket olarak değerlendirilebilir. 30 günlük hareketli ortalama Şubat ayının başından 3.500 dolara yakın olan Bitcoin fiyatının 9.097 dolara kadar yükselmesinde birçok kez destek sağladı. Temel olarak Bitcoin, son dört ay boyuncaki hareketli ortalama çizgisi boyunca birçok yükseliş eğilimi gördü.

Şimdi kısa vadeli görünümde Şubat ayından bu yana ilk kez hareketli ortalamanın düşüşe geçtiği görülüyor. 14 günlük göreceli güç endeksi (RSI), Aralık ayındaki 3.100 dolar seviyesinin altına düştüğü düşünülen trend çizgisinden ayrılmış durumda ve şu an 50.00 seviyesinin altında seyrederek düşüş eğilimini işaret ediyor. Ayrıca, 5 ve 10 günlük hareketli ortalamalar düşüş eğiliminde olunduğunu gösteriyor.

Hem fiyat hem de işlem hacmini dikkate alan Chaikin para akış endeksi, alım baskısının zayıfladığını gösteriyor. Haberi hazırladığımız sırada 30 günlük hareketli ortalama üzerinde kalma mücadelesi veren Bitcoin fiyatı 7.761,84 dolardan işlem görüyordu. Genel olarak, öncü kripto para birimi önümüzdeki birkaç gün içinde 7.000 dolar olan psikolojik desteği test edecek gibi duruyor.

3 günlük göreceli güç endeksi (RSI), daha güçlü bir düzeltme için sinyal veriyor. Gösterge hafta başında ayılar lehine döndü. Chaikin para akış endeksi de bu zaman dilimi içinde düşüşe geçmeye başladı.

Saatlik grafikte ise işler tam tersi yönde. RSI yükseliş eğilimi sinyali veriyor. Bu nedenle Bitcoin, günlük ve 3 günlük grafiklerde okunduğu gibi 7.000 dolarlık destek noktasını test etmeden önce 8.000 dolara kadar yükselebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner