Anasayfa Blockchain EOS'un Şirketi Block.One Merakla Beklenen Duyuruyu Yaptı: Voice

EOS’un Şirketi Block.One Merakla Beklenen Duyuruyu Yaptı: Voice

En büyük altıncı altcoin EOS’un şirketi Block.One aylardır beklenen duyurusunu bugün düzenlediği görkemli etkinlikle yaptı. Şirket, EOS Blockchain’i üzerine kurulu, gizlilik odaklı ve tümüyle şeffaf bir şekilde çalışan sosyal medya platformunu duyurdu. Duyurulan yeni sosyal medya platformun ismi ise Voice.

Voice

EOSIO platformunu kuran milyar dolarlık Block.one ekibi, Blockchain destekli sosyal medya platformu için adım atan en sonki Blockchain şirketi olmuş oldu. Etkinlikte konuşan Block.One CEO’su Brendan Blumer, yeni sosyal medya platformunun kullanıcılarını bir ürün olarak görmeyeceğini söyleyerek sosyal medya devi Facebook’a önemli bir göndermede bulundu.

Block.One CEO’su Brendan Blumer ayrıca şunları söyledi:

İçeriğimiz. Verilerimiz. Dikkatimiz. Bunların hepsi inanılmaz derecede değerli şeyler. Fakat günümüzde kazanan taraf kullanıcı değil, platform. Tasarım gereği, bilgilerimiz reklamverenlere açık artırma ile satılıyor ve verilerimiz en yüksek teklif veren tarafından satın alınıyor. Voice bunu değiştirecek.

Voice Blockchain EOS

Voice, EOS Blockchain’i üzerinde çalışacak. Halka açık Blockchain’i kullanan platformda her şey tümüyle şeffaf olacak.

Voice ilk Blockchain temelli sosyal ağ değil. Daha önce de birçok Blockchain temelli sosyal ağ girişiminde bulunuldu. Bunlardan en dikkate değer olanı ise Steemit’i. Steem Blockchain’i üzerine inşa edilen Steemit’in aylık aktif kullanıcı sayısı 75.644’ü aşmış durumda. Başarılı olup olmadığı ise tümüyle tartışmaya açık.

Block.One’un Voice duyurusu sonrası yatırımcılar hayal kırıklığına uğramış olmalıları ki son zamanlarda büyük oranda değer kazanan kripto para birimi EOS son 1 saat içinde yüzde 3’ten fazla değer kaybetti.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook’un kullanıcılarına ait verileri sattığının ortaya çıkmasının arkasından bu yılın başlarında yeni vizyonunu duyurmuştu. CEO Mark Zuckerberg, duyurduğu yeni vizyonla birlikte işlerin artık gizlilik odaklı olacağının sözünü vermişti.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Avatar
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları