Yükleniyor...

Bitcoin Fiyatı 2023 Yılında 150 Bin Doların Üstüne Çıkacak

Geçtiğimiz yıl kripto para piyasasının genelinde %82 oranında bir düşüş görüldü.

Bitcoin Fiyatı 150 Bin Dolar

Geçtiğimiz yıl kripto para piyasasının genelinde %82 oranında bir düşüş görüldü. Buna karşın Bitcoin fiyatı son üç ayda 4 bin doların üzerinde toparlandı. Bir analist öncü kripto para biriminin 2023 yılında 150 bin doları aşacağını öngörüyor.

Kripto para teknik analisti ve araştırmacısı Josh Rager, 2011’den beri Bitcoin fiyat eğilimine ve tüm zamanların en yüksek seviyesini izleyen düzeltmeden geri dönen Bitcoin modeline dayanarak 2.051 gün içinde yani 2023 yılında Bitcoin’in yeni bir zirve fiyat seviyesine ulaşacağını söyledi.

Rager’in uzun vadeli tahmini özellikle daha dikkat çekici, çünkü kısa vadede Bitcoin fiyatının düşeceğini dile getiriyor.

Bitcoin Fiyatı Düşecek mi Yükselecek mi?

Birçok trader ve teknik analist, son haftalarda, 4 bin dolarlık bölgedeki momentumun sürmesi durumunda Bitcoin’in 3.500 dolarlık destek seviyesindeki potansiyel bir düşüşü önleyebileceğini söylüyor.

Son üç ayda, Bitcoin sürekli olarak 4.200 dolarlık direnç seviyesini kırmaya çalıştı. Bu direnç seviyesi varlığın 5 bin doların üzerinde anlamlı bir aralığa ulaşması için kırılmalı, ancak her denemede başarısız olmasından dolayı kilit bir seviye olduğu düşünülüyor.

Örneğin, 24 Şıbat’ta Bitcoin 4.200 dolardan 4.206 dolara ulaştı ve ardından çöküş meydana geldi. Bu noktada kripto para biriminin fiyatı anında 3.700 dolara geriledi.

Analist Josh Rager, bu hafta Bitcoin’in 4.200 doları aşabileceğini ve kilit seviyenin üzerinde tutunabilirse 4.000 doların altına düşmeyeceğini ve önümüzdeki aylarda bu momentumunu koruyabileceğini belirtiyor.

Çoğu projenin faaliyetlerini genişletmek için fon sağlama konusunda zorlandıkları ve kaynakların kaliteli projelere odaklandığı kripto para piyasasının bu aşamasında sektör yöneticilerinin varlık sınıfının geleceği konusunda iyimser olmaları güç. Yine de Mart ayı boyunca kripto endüstrisinin yöneticilerinin büyük çoğunluğu 16 aylık bir ayı piyasası içerisinde aktif sınıfına ve sektördeki faaliyet seviyesine olan pozitifliğini ifade etti.

Birçok trader’ın ve teknik analistin ortak görüşü, Bitcoin ve kripto para piyasasının dibi gördüğünü ya da görmeye yakın olduğunu ve 2019 boyunca kademeli bir iyileşme döneminin temelini oluşturabileceği yönünde.

Önceki Bitcoin geri kazanımlarında da görüldüğü gibi, analistler Bitcoin fiyatının 2019’da 2017 boğası gibi bir eğilim göstermesi beklenmiyor. Bunun yerine daha uzun bir süre içinde önceki seviyelere yavaş ve kademeli bir yükseliş bekliyorlar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner