Yükleniyor...

BTC/USD Yeni Aya Yükselişle Başladı

Kripto para borsası Bitstamp'in verilerine göre, Bitcoin yeni aya 4.

Bitcoin

Kripto para borsası Bitstamp’in verilerine göre, Bitcoin yeni aya 4.112 dolar ile başlangıç yaptı. Yine Bitstamp verilerine göre, BTS/USD çifti, Aralık 2018’in sonundaki 4.000 dolarlık engelin yeniden test edilmesinden bu yana görülmemiş bir seviyeye ulaşarak günün erken saatlerinde 4.129 doları gördü.

Bitcoin’in Mart ayını 3.800 doların üzerinde kapatamaması durumunda fiyatın yeniden düşeceği endişesi söz konusuydu. Öncü kripto para biriminin böyle bir geri dönüş yapmaması endişelerin azalmasını sağladı. 29 Mart’tan bu yana 4.000 doların üzerinde kalmayı başaran BTC/USD çifti için destek hala sağlam görünüyor.

BTC/USD Fiyatı

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz yıl Kasım ayında 6.500 dolardan 3.100 dolara düştükten sonra bir süre yatırımcıların başını ağrıtmayı başardı. Aralık 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Bitcoin fiyatında ayı piyasasına girilmesiyle hızlı bir düşüş başladı ve fiyat düşüşünün hızı zamanla yavaşladı. Bu da, mevcut yükselişin büyük bir balina veya balinaların işi olduğu ve ayı piyasasının sonlanması için daha fazla düşüşün kaydedilmesinin gerekli olduğu yönünde endişelere yol açtı.

Bununla birlikte, bu teori endüstrinin tanınmış birçok isminin coşkusunu engelleyemedi. Kripto para ticaret bankası Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, milyarder yatırımcı Tim Draper ve diğerleri 2020’ye kadar Bitcoin fiyatındaki potansiyelinin oldukça yüksek olduğunu dillendirmeye devam ettiler.

Mayıs 2020’de Bitcoin yarılanmasıyla fiyatın yükseleceği yönünde birçok tahminde bulunuldu. Girişim sermayesi şirketi Pantera Capital’in geçtiğimiz hafta yayınladığı verilere göre, yarılanmanın etkisi bu yılın Hazıran ayından itibaren görülmeye başlayabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner