Yükleniyor...

Bitcoin Fiyatı Düşüşün Eşiğinde!

Tutarlı tahminleri ile bilinen kripto para analistlerinden Willy Woo, yeni Bitcoin analiziyle beklentileri düşüren açıklamalarda bulundu.

Bitcoin Fiyatı

Tutarlı tahminleri ile bilinen kripto para analistlerinden Willy Woo, yeni Bitcoin analiziyle beklentileri düşüren açıklamalarda bulundu.

Aşağı Yönlü Fiyat Hareketi

Woo, Bitcoin’in minimum uzun ve kısa pozisyonların sergilediği kararsızlık birikiminden dolayı bir başka düşüşün eşiğinde olabileceğini ima etti. Analist, böyle bir kararsızlığın 2018 yılının başında yaşandığına dikkat çekerek, tarihsel olarak uzun ve kısa pozisyonların bu kadar az olduğu dönemlerde ekseri aşağı yönlü bir fiyat hareketi yakalandığını belirtti.

Analist, 2017 ve 2018 dönemindeki boşa koşusunun zirvesinde görülen kısa ve uzun pozisyonlardaki kararsızlığının ayı piyasasının oluşmasına katkıda bulunduğunu da söyledi. Woo, bu dönemdeki boğa koşusu sırasında bu kararsızlık halinin ayı piyasasının başlamasına ve eğilimin tersine döndüğüne ilişkin erken bir uyarı olduğunu öne sürdü.

Bitcoin fiyatında düşüşlerin yaşanacağına dikkat çeken analist, ayı piyasasının devam ettiği ve düşüş eğilimin sürdüğünü söylüyor. Woo’nun teorisine göre, henüz tabana ulaşılmadı ama yaklaşılıyor.

Woo’nun analizine kıyasla yakın zamanda ortaya çıkan bir başka fiyat analizi, 50 haftalık hareketli ortalamanın (MA), 100 haftalık hareketli ortalamanın altına gerilediğini belirterek durumun satış baskının tükendiğini bildiren bir işaret yani ayı piyasasının sonu olduğunu öne sürüyordu.

Şimdiye kadar birçok analist birçok analiziyle Bitcoin fiyatının dibi gördüğünü iddia etmiş ve ayı piyasasının sonuna gelindiğini öne sürmüştü. Nitekim eğilimin ne olacağını yalnızca zaman gösterecek gibi duruyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner