Yükleniyor...

Starbucks’tan Bitcoin Anlaşması!

Kahve zinciri devi Starbucks, 2019 yılından itibaren mağazalarında Bakkt sistemini kullanarak Bitcoin kabul etme taahhüdünde bulunarak Bakkt'tan önemli oranda bir hisse aldığı açıklandı.

Starbucks ve Bitcoin

Kahve zinciri devi Starbucks, 2019 yılından itibaren mağazalarında Bakkt sistemini kullanarak Bitcoin kabul etme taahhüdünde bulunarak Bakkt’tan önemli oranda bir hisse aldığı açıklandı.

Starbucks’ın aldığı hisselerin oranı şu an için bilinmiyor, ancak nakit yatırım yapılmamasına rağmen verilen taahhüttün büyüklüğünden dolayı şirketin orantısız derecede yüksek hisse almayı başardığı belirtiliyor. Kaynaklar, Starbucks’ın Bakkt’taki ön yatırımının büyük bir kısmının pazarlama bütçesinden geldiğini, bu nedenle Starbucks’ın önemli bir yatırım başarısı gösterdiğini söylüyor.

Anlaşma Kripto Paraların Benimsenmesini Destekleyecek

Kahve zinciri devi, mağazalarında ödemeyi kripto para birimleriyle yapmak isteyen müşterilerine Bakkt’ın altyapısını sunacak. Bakkt ile Starbucks arasındaki bu anlaşmanın kripto paraların benimsenme oranını artıracağı ve Bakkt’ın kullanıcı tabanını destekleyeceği öngörülüyor.

Şu anda Starbucks’ın mobil ödeme sistemlerini ABD’de 30 milyonu aşkın kişinin kullandığı gelen bilgiler arasında. Kahve zincirinin mobil ödeme sistemi kullanıcı tabanıyla Google Play ve Apple Pay’i geride bırakmayı bıraktı. Anlaşma kapsamında başlangıç olarak yalnızca ABD’deki Starbucks müşterilerin Bitcoin ile kahveleri için ödeme yapabilecekleri bildirildi.

New York Borsası’nın ana şirketi Intercontinental Exchange (ICE), Starbucks, Microsoft ve diğer birkaç dev şirketin işbirliğiyle oluşturulan Bakkt, ilk olarak 2018 yılının Ağustos ayında lanse edilmişti. Platformun Aralık ayında hizmete girmesi planlanıyordu, ancak açılışı birkaç kez ertelendi ve son açılış tarihi olarak 2019’un sonu denildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner