Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin'in Piyasa Değeri Eriyor! Piyasa Değeri 66 Milyar Dolara Kadar Düştü

Bitcoin’in Piyasa Değeri Eriyor! Piyasa Değeri 66 Milyar Dolara Kadar Düştü

ABONE OL:google-news

Bitcoin’in piyasa değerinde 4 Mart 2019 tarihinde beklenmedik bir düşüş kaydedildi. Öncü kripto para biriminin piyasa değeri 66 milyar dolar seviyesine geriledi. Uzun zamandır etkisi süren ayı piyasası ve bunu takiben yatırımcıların kripto para piyasasındaki beklenmedik düşüşlerden korkmaları bu düşüşü beraberinde getirdi.

Yatırımcıların Bitcoin’e sahip olma isteklerinin son dönemde oldukça düşmesi ve kripto para birimlerinin fiyatlarının düşmesine bağlı olarak Bitcoin ve kripto para piyasasının toplam piyasa değerinde beklenmedik düşüşler görülebiliyor. Son 24 saatte Bitcoin fiyatının %2,11 oranında düşmüş olmasından dolayı piyasa değeri de düşmüş oldu.

70 milyar doların üzerinde piyasa değerine sahip Bitcoin’in piyasa değeri son 24 saatte 66.2 milyar dolara kadar geriledi. Bir kripto para biriminin piyasa değerinin fiyatı ile ilgisinin olmasından dolayı yatırımcıların yoğun bir şekilde ilgilendiği bir taraf durumunda.

Son 24 saatte fiyatı ve doğal olarak piyasa değeri düşen Bitcoin’deki bu düşüşün temel nedeni ise 4.000 dolar direncinin bir türlü kırılamaması olarak gösteriliyor. 4.000 dolar direncinin kırıldığı ve 4.200 dolar seviyesine yükseleceği beklenen Bitcoin’in tam tersi yönde bir eğilim göstermesi yatırımcılardan tepki çekmiş ve endişe yaratmış durumda.

Özellikle son 24 saatteki 4 milyar dolarlık kayıp yatırımcıları oldukça yakından ilgilendiriyor. Yatırımcılar ve piyasa güveni için oldukça önemli olan bu rakam şu anda endişe verici olarak bir sinyal olarak görülüyor. Özellikle 2017 yılının sonundan bu yana toplam piyasa değerinin 1 trilyon doları geçeceği yönünde bir algının oluşturulmuş olması ve bu algının bir türlü gerçeğe dönüşememiş olması kripto para yatırımcılarını son derece tedirgin ediyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar