Yükleniyor...

Bitcoin Fiyatında 20.000 Dolarlık Altın Tahmin için Tarih Verildi

Şu anda birçok kripto para yatırımcısı Bitcoin fiyatının ne zaman yeniden tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseleceğini merak ediyor.

Bitcoin Fiyatı

Şu anda birçok kripto para yatırımcısı Bitcoin fiyatının ne zaman yeniden tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseleceğini merak ediyor. Varlık yönetimi şirketi Canaccord Genuity Capital Markets’in analist ekibi, Bitcoin fiyatının ne zaman tüm zamanların en yüksek seviyesi yani 20.000 dolara ulaşacağına ilişkin analizlerini paylaştı.

Bitcoin Fiyatı için Beklenen Tarih 2021

Canaccord Genuity Capital Markets’ın analist ekibine göre, Bitcoin şu anda taban oluşturmakla meşgul. 2021 yılının Mart ayında ya da o dönemlerde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolara geri dönecek. Yani analistlere göre Bitcoin fiyatının yeniden tarihi zirveye ulaşmasının önünde 2 yıl kadar var.

Varlık yönetimi şirketinin analistlerinden Michael Graham ve Scott Suh bu tahminde bulunmak için dört yıllık döngüsel bir modeli kullandılar. Bitcoin’in 2011 ve 2017 yılları arasındaki aynı eğilimi izlediğini düşünen analistler, bunun devam etmesi durumunda teorik olarak 2021’in Mart ayına doğru 20.000 dolara doğru bir tırmanışın başlayacağını öngörüyorlar. Analistler, 20.000 dolar seviyesinin 2021’in Mart ayında görüleceği düşüncesindeler.

Şu anda Bitcoin fiyatı için boğa koşusunun katalizörü olarak görülen birçok şey var. Bunlar, yargılanma, Lightning Network, kurumsal saklama/edinme ve daha fazlası.

Analistler tahminde bulunurken her yarılanmaya denk gelen Bitcoin fiyat grafiğindeki 4 yıllık döngüsel bir modeli ele aldılar. Bitcoin ağındaki her yarılanma ile madencilik ödülleri blok başına yarı yarıya düşürülüyor. Şu anda mevcut blok başına madencilik ödülü 12.5 BTC, ancak yarılanma sonrası bu ödül miktarı 6.25 BTC’ye düşecek. Geçmişte ağdaki yarılanma boğa koşularının kıvılcımları oldu. Analistler 2021 yılındaki yarılanmanın da bir boğa koşusunun tetikleyeceği görüşündeler.

Analistler Bitcoin fiyatının artıracak katalizörler arasında sadece yarılanmayı değil, Lightning Network, Fidelity Digital Assets gibi kurumsal saklama hizmetlerinin yer aldığını söylüyorlar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner