Yükleniyor...

Bitcoin Milyonerleri Ellerindeki Bitcoin’leri Saklıyor!

Detroit Free Press’in haberine göre, erken aşamada Bitcoin'e yatırım yaparak milyoner olan birçok insan 2018'de kripto para piyasasının çökmesine rağmen Bitcoin'lerini ellerinde tuttu.

Bitcoin Milyonerleri

Detroit Free Press’in haberine göre, erken aşamada Bitcoin’e yatırım yaparak milyoner olan birçok insan 2018’de kripto para piyasasının çökmesine rağmen Bitcoin’lerini ellerinde tuttu.

Detroit Blockchain Center’ı yöneten ve Bitcoin milyoneri olan Nate Talbot, tanıdığı birçok insanın zenginlik için geldiğini ve devrim için beklemeye başladığı görüşünde. İşin ilginç yanı ise bu insanların yaklaşık 200’ünün Talbot’un “Detroit Blockchain and Fintech Pitchfest” etkinliğine katılmış olmaları.

Katılımcılardan milyoner haline gelen 37 yaşındaki David Smith, Talbot gibi düşünüyor ve aynı tutumu sergiliyor. Bitcoin’in 2013’te başlayan hızlı çıkışı ve çöküşü sonrası birçok insan elindeki Bitcoin’i satarken Smith, birikim yapmaya, daha fazlasını biriktirmeye devam etti ve 2017’deki boğa koşusunda milyoner haline geldi.

Smith, insanların bu konuda heyecanlandıklarını ve diğer insanların koyduklarını paralarını bir ya da iki hafta içinde iki katına çıkardıklarını gördüklerini söylüyor. Lise arkadaşının ve aile üyelerinin kendisine Bitcoin’in sormaya başladıklarını belirten Smith, 90 ya da 150 dolar yerine neden Bitcoin fiyatı 12.000 dolarken Bitcoin almak istediklerini düşündüğünü söylüyor.

2018’in başından itibaren düşüşe geçen Bitcoin fiyatı, tüm kripto para piyasasını etkiledi ve tüm kripto para birimleri değer kaybetti. Yükselişe geç kalan birçok kripto para yatırımcısı önemli paralar kaybetti. Smith gibi erken dönem yatırımcılar ise yüksek kayba rağmen pozitif kalmayı başardı.

Elindeki kripto paraların bugünkü değerini paylaşmak istemeyen Smith, Bitcoin fiyatının 20.000 dolarlık zirveden dönmesine rağmen hala Bitcoin milyoneri olduğunu söylüyor. 2017’nin Aralık ayında tüm zamanların en yüksek seviyesinin görüldüğü dönemde bile elindeki hiçbir Bitcoin’i satmadığını söyleyen Smith, kripto paralara inandığını ve fiyatların daha büyük bir sıçrama için hazırlandığını düşünüyor.

Smith’e göre, daha fazlası gerçekleşecek. O, 20.000 dolardayken Bitcoin’inin satıp üç yıl sonra 100.000 dolar olduğunda pişman olmak istemiyorum diyenler arasında.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner