Yükleniyor...

Türk Bitcoin Borsası Paribu Platformuna Bitcoin Cash’i Ekledi

CoinMarketCap verilerine göre, Türkiye'nin en büyük işlem hacmine sahip borsalarından biri olan Paribu, portföyüne Bitcoin Cash'i (BCH) eklediğini duyurdu.

Paribu Bitcoin Cash BCH

CoinMarketCap verilerine göre, Türkiye’nin en büyük işlem hacmine sahip borsalarından biri olan Paribu, portföyüne Bitcoin Cash’i (BCH) eklediğini duyurdu. Bitcoin Cash’in eklenmesiyle birlikte borsada işlem gören kripto para biriminin sayısı 12’ye yükselmiş oldu.

Borsanın yaptığı açıklama şu şekilde; “Değerli Kullanıcılarımız, #BCH (Bitcoin Cash) yatırma/çekme işlemleri başlatılmıştır. BCH/TL marketi bugün saat 16:00’da hizmete açılacaktır.”.

Paribu, 2019’un ilk iki ayında NEO (NEO), TRON (TRX), Tether (USDT) ve Holo (HOT) olmak üzere sundukları ile kripto para dünyasının öne çıkan birçok önemli kripto para birimini platformuna eklemişti. Bununla da kalmayan Paribu, müşterileri için Türk Lirası yatırma ve çekme işlemlerini daha hızlı hale getirmek adına geçtiğimiz ay Papara ile işbirliğine gitti.

Bitcoin Cash (BCH) Nedir?

1 Ağustos 2017’de Bitcoin ağının Hard Fork’lanması ile oluşturulan Bitcoin Cash, Bitcoin ağının ölçeklenebilirlik sorununa bir çözüm olmayı hedefliyor. BCH savunucuları, Bitcoin’in işlem süresi ve maliyetleri, artan kullanımı ve sınırlamalarından dolayı Bitcoin Cash’in oluşturulduğunu ve kripto para biriminin tüm bu sorunları çözdüğünü öne sürüyorlar.

CoinMarketCap’in verilerine göre en büyük 6. kripto para birimi olan Bitcoin Cash (BCH), şu anda 133 dolardan el değiştiriyor. Kripto para biriminin toplam piyasa değeri ise 2.3 milyar dolar seviyesinde.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner