Yükleniyor...

Bitcoin Fiyatı Satın Alma Sinyalinin Karşısında, Peki Bu BTC İçin Ne Anlama Geliyor?

Bitcoin fiyatı 14 Ocak'ta tek bir günde yüzde dokuz oranında arttı ve tüm kripto pazarını kısa bir süre içinde peşinden sürükledi.

Bitcoin Fiyatı Satın Alma Sinyalinin Karşısında Peki Bu BTC İçin Ne Anlama Geliyor

Bitcoin fiyatı 14 Ocak’ta tek bir günde yüzde dokuz oranında arttı ve tüm kripto pazarını kısa bir süre içinde peşinden sürükledi. Ancak, önde gelen bir yatırımcı, Bitcoin (BTC) ile ilgili haberlerin çoğunun fiyatlandırıldığını ve yakın gelecekte, iyimser görünmediğini söylüyor.

Bitcoin Fiyatı Büyümeyi Hedefliyor

CNBC’nin Fast Money programında, BKCM CEO’su Brian Kelly, BTC’nin fiyat eğilimi için temel bir faktörden birinin adres büyümesi olduğunu söyledi. Aralık 2019’da, Bitcoin fiyatı 6.600 dolar ila 7.500 dolar arasında değişiyordu. O zaman, Bitcoin’in adres büyümesi artıyordu ve fiyatı düşüyordu. Bu BTC’yi adil bir değerlendirmeye yaklaştırdı.

Son iki gün içinde, Bitcoin fiyatının öngörülemeyen ralli’si, altcoin pazarını daha da büyük kazançlar kaydetmeye itti. Bununla birlikte, Kelly’ye göre, adres sayısındaki artış bir gecede yaşanan BTC’nin ani rallisini desteklemiyor. Bu nedenle, temel faktörler en azından kısa vadede bir satış sinyali öneriyor.

BKCM CEO’su Brian Kelly görüşünü şu şekilde açıkladı:

 Baktığım temel faktörlerden biri olan adres büyümesi, fiyat düşerken aslında (Aralık ayında) büyüyordu. Bu büyük bir satın alma sinyaliydi, ancak şu anda tam tersi oluyor.

Bitcoin 2020’nin İlk Yarısında Daha Yüksek Seviyelere Ulaşma Yolunda

Genellikle Bitcoin’in uzun vadeli eğilimini belirleyen temeller, hash oranı, geliştirici etkinliği ve varlık sınıfını destekleyen altyapının genişletilmesidir.

Açık kaynak kodlu bir küresel topluluktan BTC etrafındaki geliştirici faaliyeti son birkaç yıldır sürekli artmaktadır. Bitcoin Blockchain ağının hash oranı, bu ay tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve 2020’nin ilk yarısında daha yüksek seviyelere ulaşma yolunda.

CME’nin opsiyon sözleşmelerinin yeni lansmanında görüldüğü gibi, kripto için hem perakende hem de kurumsal altyapı hızlı bir şekilde gelişiyor. Adres büyümesinde önemli bir temel faktöre dayanan kısa vadeli Bitcoin eğilimi kasvetli kalırken, uzun vadede yukarı yönlü hareket için büyük umutlar bırakıyor.

Altcoin Piyasası Ne Olacak?

14 Ocak’ta Ethereum, Bitcoin Cash ve Bitcoin SV gibi bazı büyük kripto para birimleri 24 saatlik bir sürede yüzde 15 ila 100 aralığında kazanç kaydetti.

Olumlu hava, çoğu altcoin’in USD karşısında yüzde 90 ila 98 oranında düşmesinden sonra geldi. Ethereum gibi bazı altcoin’ler, son altı ay içinde Bitcoin’e karşı yüzde 50 düşüş yaşadı. BTC, kısa bir güç kaybından sonra tekrar toparlanmaya başlarsa, altcoin pazarını bir kez daha zayıflatması muhtemeldir.

Büyük kazanımlara rağmen, Bitcoin sağlam temeller tarafından desteklenen geniş bir ralliyi tamamlayana kadar, kripto para piyasasında tam bir boğa piyasası aramak için henüz çok erken.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner