Yükleniyor...

CFTC Açıklamalarının Ardından XRP Yükseliş Yaşadı

Kripto para piyasası bir süredir en iyi günlerinden birine sahip.

CFTC Açıklamalarının Ardından XRP Yükseliş Yaşadı

Kripto para piyasası bir süredir en iyi günlerinden birine sahip. Ripple (XRP) da ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) Başkanı Heath Tarbert’in yaptığı açıklama sonrasında yükseliş yaşadı. Piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto para birimi olan XRP, bugün CoinMarketCap verilerine göre yüzde 7’lik bir artış yaşadı. XRP yazının yazıldığı sırada 0,238 dolardan işlem görüyor.

Bu, XRP’nin yaklaşık bir ay içinde bu seviyeye ilk kez yükseldiği anlamına geliyor. Kripto para birimi birkaç aydır aşağı yönlü bir trend izliyordu. XRP, Ağustos 2019’dan bu yana birkaç kez 0,30 dolara dokunmuş ama Aralık ayı sonunda 0,19 dolara kadar düşmüştü.

Sonuçta, XRP tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığından beri yüzde 95’ten fazla değer kaybetti ve 2019’un sonunda iki yıl içinde en düşük noktasına geldi.

CFTC Yardımcı Oldu

Şu an 0.238 dolar olan XRP sahipleri, henüz sevinç içinde zıplatmayabilir ancak bazı analistlere göre bu bir başlangıç. Ve bu duruma ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’ndan (CFTC) son zamanlarda gelen yorumlar da yardımcı olabilir. CFTC başkanı Heath Tarbert, bugün Cheddar’a yaptığı açıklamada jürinin XRP’nin gerçekten bir menkul kıymet olup olmadığı konusunda hala net olmadığını söyledi. Tarbert, “Net değil. Bizi izlemeye devam edin” ifadelerini kullandı. Tarbert, “Meselenin bir kısmı SEC (Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) ile paylaştığımız yargı yetkimiz. XRP eğer bir menkul kıymetse, onların yetki alanına girer. Ancak emti ise bizim yetki alanımızdadır” dedi.

Eğer XRP bir menkul kıymet değilse, Ripple’ın büyük bir davadan kurtulabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner