Yükleniyor...

Dikkat Çeken Bitcoin (BTC) Hard Fork Kardeşliği: İşte En Çok Değer Kazanan 5 Kripto Para

Kripto para piyasaları, toplam piyasa değerine 20 milyar dolar ekleyen güçlü bir rallinin ardından yükselişini sürdürüyor.

Dikkat Çeken Bitcoin BTC Hard Fork Kardeşliği İşte En Çok Değer Kazanan 5 Kripto Para

Kripto para piyasaları, toplam piyasa değerine 20 milyar dolar ekleyen güçlü bir rallinin ardından yükselişini sürdürüyor. Bazı altcoin’ler birkaç ayda yaptığı kazanımları yalnızca bir günde yaptı.

Bitcoin’in (BTC) Hakimiyeti Düşüyor

Son 24 saat içinde kripto para piyasaları birkaç ay boyunca en büyük hamlesini gerçekleştirdi ve toplam piyasa değeri neredeyse 245 milyar dolara ulaştı. Yılın başından bu yana piyasa yüzde 26 büyüyerek 40 milyar dolardan fazla değer kazandı.

Halen iki yıllık bir ayı piyasasında olan altcoin’ler şu anda ivmelenmiş durumda çünkü Bitcoin’in hakimiyeti yüzde 67’ye düştü. Peki en iyi performans gösteren altcoin’ler hangileri?

İşte En Çok Değer Kazanan 5 Kripto Para

Bitcoin SV (BSV)

Craig ‘Faketoshi’ Wright’ın Bitcoin’in yan ürünü olan Bitcoin SV’si şu anda tüm ışıkları üzerine çekiyor. Özel anahtarların keşfi hakkında söylentiler ortaya çıktıkça, Satoshi’nin milyonlarca dolarlık BTC Lale Fonu’na erişimi olabileceği fikri spekülatörleri harekete geçirdi.

Geçtiğimiz 24 saat içinde, Bitcoin SV yaklaşık yüzde 130 değer kazanarak kardeşi Bitcoin Cash’i geçmeyi başardı ve piyasa değeri 7 milyar doları aştı. Birkaç saat önce, 400 doların biraz üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Bitcoin Gold (BTG)

Bitcoin’in bir başka fork’u olan Bitcoin Gold da günün en iyi performans gösterenlerinden biri. Nisan 2018’den beri hiçbir şey yapmayan BTG, birkaç saat önce 8 dolardan 20 doların biraz üstüne yükseldi.

Bu güçlü yükseliş 24 saatten daha kısa bir sürede fiyata yaklaşık yüzde 140 kattı ve büyük ölçüde BSV ve BCH’in yaptığı hareketlerden kaynaklandı.

Bitcoin Diamond (BCD)

Bitcoin türevlerinin parladığı zamanda Bitcoin’in üçüncü fork’unun da büyük bir artış yaşaması şaşırtıcı değil. Bitcoin Diamond, günlük bazda yüzde 80’in üzerinde yükselen hard fork kardeşlerinin hareketlerini takip ederek 0,42 dolardan 0,77 dolara yükseldi.

Dash (DASH)

Gizlilik odaklı kripto para Dash, bugün tarihi bir ralli ile değerini artırdı. Yüzde 70’lik bir artış, Dash’ı 76 dolarlık gün içi düşük seviyeden 130 dolara kadar çıkardı. Altcoin, FOMO’nun son birkaç saat içinde ele geçirdiği Güney Amerika’da çok popüler hale gelmiş durumda.

Ethereum Classic (ETC)

Etheruem Classic bugün ağabeyini kıyasla iki kat değer kazanarak geride bırakarak en iyi performans gösteren beşinci kripto para oldu. Ethereum Classic, 5,70 dolardan bugün 7,75 dolara ulaşarak yüzde 36’lık bir kazanç kaydetti. Genel olarak diğer altcoin’lerin yükselişinden ayrı olarak bu ivmeyi yönlendiren çok az şey var gibi görünüyor.

Coinmarketcap.com’a göre ilk 50 altcoin içindeki en iyi performans gösteren ilk beş kripto para arasında Bitcoin Cash, BAT, Zcash, EOS ve Ontology yer alıyor. Altcoin sezonu geri döndü, ancak altcoin’lerin gerçek bir boğa piyasasında girmelerinin önünde katedilmesi gereken uzun bir yol var.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner