Yükleniyor...

Bitcoin SV, Bitcoin Cash’i Geride Bıraktı

Bitcoin SV (BSV), CoinMartketCap verilerine göre son 24 saatte yüzde 72.

bitcoin sv bitcoin cashi geride bıraktı

Bitcoin SV (BSV), CoinMartketCap verilerine göre son 24 saatte yüzde 72.60 değer kazandı. Yazının yazıldığı sırada 352 dolardan işlem gören BSV, bu haliyle Bitcoin Cash’i geride bırakarak en büyük kripto paralar sıralamasında 4. sıraya yerleşti.

Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto olduğunu iddia eden Craig Wright’ın projesi BSV, yükselişine devam ediyor. Üç gün içerisinde değerini ciddi bir biçimde arttıran BSV, Bitcoin hard fork’u Bitcoin Cash’i de geçmiş durumda. Bitcoin Cash ise son 24 saatte yüzde 16 değer kazanarak 329 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin SV Neden Yükseldi?

BSV’nin yükseliş nedeni olarak Craig Wright’ın içerisinde 1 milyondan fazla Bitcoin olan cüzdan anahtarlarını mahkemeye sunması ifade ediliyor. Bunun herhangi bir kesinliği olmasa da, birçok kripto para takipçisi buna inanıyor. Bazı kesimler ise bu söylentilerin gerçek olmadığını ve amacın Bitcoin SV’de manipülasyon yaratmak olduğunu dile getiriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner