Yükleniyor...

Bitcoin Fiyatı Yükselirken: Borsalardan Gelen Veriler Oldukça Şaşırtıcı!

Son veriler kripto para yatırımcılarının ve trader'larının Mart ayındaki Kara Perşembe'yi takiben rekor miktarlardaki BTC'lerini kripto para borsalarından çektiğini gösteriyor.

Bitcoin Borsalar

Son veriler kripto para yatırımcılarının ve trader’larının Mart ayındaki Kara Perşembe’yi takiben rekor miktarlardaki BTC’lerini kripto para borsalarından çektiğini gösteriyor. İlk bakışta bu piyasa için kötü bir şey gibi görünse de Bitcoin’in geleceği hakkında oldukça iyimser bir görünüm sağlayan inanılmaz derecede bir boğa işareti olarak değerlendirilebilir.

Yeni yılla birlikte yükselişe geçen kripto para piyasası, Mart ayındaki Kara Perşembe ile sert bir düşüş yaşamış ve en büyük kripto paranın fiyatı kimi borsada 3.600 dolara kadar gerilemişti. Koronavirüs salgınının ekonomi üzerindeki öngörülemeyen etkisinden korkan yatırımcılar nakite kaçarak en kötüsüne hazırlandılar. Bunun sonunda en büyük kripto paranın fiyatı 4.000 doların altına düştü. Kaos sırasında birçok kripto para borsası geçici olarak hizmet vermeyi durdururken, bazıları tasfiye motorlarındaki sorunlarla mücadele etmeye başladı ve tasfiye motorlarının sert hareketleri sonucunda fiyatlar inanılmaz oranlarda düştü.

Chainlink gibi bazı dijital varlıkların fiyatındaki çöküşler çok daha korkutucuydu. Öyle ki bazı platformlarda LINK’in fiyatı 0,01 dolara kadar düştü. Fiyatlardaki sert düşüşler en büyük balinaları bile silip süpürürken, tasfiye oranları astronomik seviyelere çıktı.

Öte yandan o yıkıcı günlerden bu yana işler büyük oranda değişti. Her geçen gün daha fazla kripto para yatırımcısı Bitcoin’lerini borsalardan kendi cüzdanlarına çekmeye başladı. CoinDesk’in Blockchain veri şirketi Glassnode’un son verilerine göre, Bitcoin fiyatı yükselmesine rağmen borsalarda tutulan BTC miktarı düşüyor.

Bitcoin Borsalar

Bu durumun en büyük nedenlerinden biri de insanların borsalara olan güvenlerinin azalmış olması. Bununla birlikte, geneli sınırlı arzlarla dolaşımda olan kripto paralar için bu son derece olumlu bir gelişme. Kripto para borsalarında daha az BTC bulunması panik satışların daha az olması anlamına geliyor. Ayrıca, kripto para yatırımcılarının Bitcoin’e güvendiklerini gösteriyor. Son derece sınırlı bir arza sahip olan Bitcoin için bu durum daha fazla kıtlık anlamına geliyor. Bu da satış baskının azalması ve fiyatların artması demek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner