Yükleniyor...

BitMEX CEO’su Arthur Hayes’ten Elon Musk’a Misilleme

Üçüncü Bitcoin yarılanması etkinliği, dünyanın hem küresel bir pandemi hem de- 1930'lardaki Büyük Buhran'dan bu yana en büyük- durgunluk beklentileriyle karşı karşıya olduğu bir zamanda gerçekleşecek.

bitmex ceo arthur hayes and elon musk

Üçüncü Bitcoin yarılanması etkinliği, dünyanın hem küresel bir pandemi hem de- 1930’lardaki Büyük Buhran’dan bu yana en büyük- durgunluk beklentileriyle karşı karşıya olduğu bir zamanda gerçekleşecek. Böyle bir belirsizlik ve ekonomik çalkantı ortasında yarılanma etkinliğinin denk gelmesi tesadüftür. Birçok kişi Bitcoin’in bugüne kadarki en büyük testinin; mevcut ekonomik durumda hayatta kalabilmesi olduğunu düşünmektedir.

Bitcoin’i 420 Bin Dolar’dan Bile Alırım

Bitmex’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Arthur Hayes, böylesi bir olanak yaratıldıktan sonra Bitcoin’i 420 bin dolara bile alabileceğini söyledi. Hayes muhtemelen Elon Musk’ın başını ağrıtan 420 Dolar Davasına atıfta bulundu.

Elon Musk’ın 2019 Ağustos’unda attığı tweet sonucunda SEC tarafından yakalanmıştı ve Tesla Başkanı olarak görevinden ayrılmak zorunda kalmıştı. Ayrıca Musk 20 Milyon Dolar da para cezası ödemek zorunda kaldı. Ancak Tesla hisseleri sonunda 420 dolara ulaştı ve TSLA 960 dolar civarında işlem görerek bu yılın Şubat ayında yüksek düzeye ulaştı. Tesla hisseleri bu haberin yazımı sırasında 701 dolardan işlem görüyor.

Arthur Hayes Haklı Olabilir

Bitcoin (BTC) sadece 10 gün sonra yarılanma faaliyetini gerçekleştirecek ve madencilik blok ödülü blok başına 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye inecektir.  Bitcoin’in kullanılabilirliği, Altın ve normal itibari paralardan farklı olarak daha doğru bir şekilde ölçülebilir .

Özet olarak, zaman ilerledikçe ve Bitcoin’e olan talep artmaya devam ettikçe, BTC’nin fiyatının artmaktan başka seçeneği olmayacaktır. Sonunda Arthur Hayes’in 420.000 dolarlık iddiası Bitcoin tarafından karşılanacak ve hatta bu seviye aşılacaktır. Bilinmeyen tek faktör ise zamandır. Acaba bu durum ne kadar zaman alacaktır?

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner