Anasayfa Bitcoin (BTC) Bitcoin Fiyatı %75 İhtimalle 2021 Sonunda 100 Bin Dolar Olacak

Bitcoin Fiyatı %75 İhtimalle 2021 Sonunda 100 Bin Dolar Olacak

Kripto varlık yönetimi şirketi Morgan Creek Digital Assets’in kurucu ortağı Anthony Pompliano, Bitcoin’in (BTC) fiyatının 2021 sonunda 100 bin dolar olacağını tahmininde bulundu.

2 Temmuz’da BloxLive.tv ile yaptığı röportajda, öngörüsünde dikkate aldığı faktörün yenilikçi dijital varlık sınıfı için de geçerli olduğunu düşündüğü klasik arz-talep ekonomisi olduğunu belirtti.

Pompliano, 2020 yılının Mayıs ayında madencilik ödüllerinin yarılanma ile yarı yarıya düşürüleceğini ve bunun fiyatı yükseltecek en büyük itici güçlerden biri olduğuna değindi.

Bitcoin’in güçlü savunucularından olan Pompliano, piyasanın giderek daha meşru bir hal aldığını, kurumsal sermaye girişlerinin olduğunu ve rekor işlem hacimlerine ulaşıldığını belirterek, Bitcoin’in güvenli liman varlığı olarak tanınmasının en büyük nedeninin ise dünya çapındaki istikrarsız iklim olduğunu söyledi. Pompliano’na göre, bu trendlerin devam etmesi durumunda Bitcoin’in yüzde 70-75 ihtimalle 2021’de 100 bin dolara ulaşacağını ifade etti.

Pompliano, Facebook’un kripto parası Libra ile dijital varlıkların daha meşru hale geldiklerini ve giderek daha da meşrulaşacaklarını iddia ediyor. “İnsanlar Zuckerberg’den hoşlanmayabilir, ancak kimse onun aptal olduğunu düşünmüyor” diyerek Libra projesinin başarısız bir proje olduğu iddialarını reddetti ve şunu söyledi:

Libra, kripto paralar için bir ağ geçiti görevi görecek ve Bitcoin bundan faydalanacak.

Libra’yla ilgili olarak kafasında çok fazla soru işareti olmadığını ifade eden Pompliano, yanında gelecek olan dijital cüzdanın yalnızca Libra için değil gelecekte diğer kripto para birimleri, token’ize edilmiş menkul kıymetler ve hatta veriler için de fayda sağlayacağını öne sürdü.

“En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.”

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Avatar
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Anlık Piyasa Verileri

-
49.089,240.57%