Anasayfa Bitcoin (BTC) Bitcoin Fiyatında FOMO'nun En Üst Seviyesindeyiz!

Bitcoin Fiyatında FOMO’nun En Üst Seviyesindeyiz!

Fundstrat’ın kurucusu ve Bitcoin boğası Tom Lee, Bitcoin fiyatında FOMO’nun en üst seviyesine ulaşıldığını açıkladı (Seviye 10). Lee’ye göre, bu hafta ilginç fiyat hareketleri görülebilir.

Fundstrat, FOMO için 10 seviye tanımladı. Özellikle en üst seviye olan 10. FOMO seviyesi, Bitcoin’in ömrünün yalnızca yüzde 3’ünü temsil ediyor. Bu seviye en son 2017’nin son döneminde görülmüş ve tüm zamanların en yüksek fiyatı görülmüştü.

Bitcoin’in yılın başından bu yana yükselerek 10.000 doları geçmesi 2017’de 4.500 dolara ulaşması ile eşdeğer. Lee, açık bir şekilde fiyat öngörüsünde bulunmasa da Bitcoin’in ütopik seviyelere gelebileceğini sinyalini vermiş durumda.

Bitcoin fiyatı, 2019’un Ocak ayından bu yana ilk kez beş haneli seviyeleri gördü ve bu aşamadan sonra muazzam bir volatilite ile karşı karşıya kaldı. Haziran ayında yalnızca birkaç dakika içinde 2.000 dolardan fazla artan fiyat yılın en yüksek seviyesi olan 13.898 dolara yükseldi.

Bu yükseliş sonrası fiyatta sert hareketler görülmeye devam etti. Bitcoin fiyatı düşüşe geçti ve kısa süre içinde 10.000 doların altını gördü. Haberi hazırladığımız sırada ise 11.795 dolardan el değiştiriyordu.

FOMO Nedir?

Fear of Missing Out’un kısaltması olan FOMO, fırsatı kaçırma korkusudur. Kripto para dünyasında pozisyon açıp kapatırken karşımıza çıkabilen bir duygudur. Örneğin, hiçbir teknik analiz, araştırma yapmadan, sadece fiyat yükseliyor diye Bitcoin almak FOMO’ya kapıldığımızın bir göstergesidir.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Anlık Piyasa Verileri

-
50.546,300.29%