Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatında Sert Düşüş Yaşandı

Kripto para piyasası son birkaç saattir ciddi değer kayıpları yaşıyor.

bitcoin fiyatında sert düşüş

Kripto para piyasası son birkaç saattir ciddi değer kayıpları yaşıyor. Bitcoin, tekrar 10 bin dolar seviyesinin altına düştü. CoinMarketCap verilerine göre Bircoin, 1 saat içerisinde yaklaşık 500 dolarlık değer kaybı yaşadı. Bu sert düşüşün ardından BTC kademeli olarak düşmeye devam ediyor. Bitcoin şu an 9 bin 575 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin Düşüşü Başladı mı?

Bitcoin sabah saatlerinde 10 bin 91 dolardan işlem görüyordu. Bu sert düşüşün ardından kripto para takipçileri farklı farklı yorumlar yapmaya başladı. Ünlü analist Crypto Michael, Bitcoin’de bir düzeltme beklediğini ama düşüşün beklenenden daha sert yaşandığını dile getirdi. Analiste göre Binance’in bir süre kapalı kalması bu düşüşü tetiklemiş olabilir.

Bir diğer analist Rager ise fiyat hakkında tahminde bulundu. Rager fiyatın aşağı yönlü kırılması ve 9 bin 300 dolarda kapanış yapması durumunda BTC’nin 8 bin 600 dolar ve 8 bin 700 dolar civarına gerileyeceğini dile getirdi. Rager ayrıca şunu söyledi:

“Fiyat 9 bin 800 doların üzerine çıkabiliyorsa, yukarı yönlü devam etmek için iyi bir başlangıç ​​olacaktır.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner