Yükleniyor...

Bitcoin Fiyatındaki Sert Düşüş Öncesi Dikkat Çeken Hareketlilik

Son günlerde 4.

Bitcoin BTC 3.000 Dolar

Son günlerde 4.000 doların üzerine güçlü bir şekilde tutunduğu izlenimi veren Bitcoin, bugün gelen güçlü satışlarla 3.750 dolara kadar geriledi. CoinMarketCap’in verilerine göre öncü kripto para birimi şu sıralarda 3.821 dolardan el değiştiriyor. Aniden düşen kripto para birimi yalnızca Bitcoin değildir. Bitcoin’in yanı sıra Ethereum, Litecoin, XRP gibi toplam piyasa değeri bakımından en değerli kripto paralarda da sert düşüş görüldü.

Dikkat Çeken Ethereum Transferi

Hong Kong merkezli kripto para araştırma şirketi CoinFi’nin kurucusu ve CEO’su Timothy Tam, Bitcoin’in fiyatındaki sert düşüş sonrası önemli bir noktaya dikkat çekti. Tam, sert düşüş öncesi 40.000 civarındaki Ethereum’un tek işlem ile bir borsaya gönderildiğini tespit ettiklerini söyledi. Tam, Ethereum’un bir borsaya transferinin satma niyetini gösterdiğini ve yüklü bir satışın domino etkisi yaratarak diğer borsalara da sıçrayacağını kaydediyor. CoinFi’nin kurucusuna göre böyle bir durum sonrasında arbitrajcılar hemen diğer borsalarda da satış yamaya başlıyor. Şu anda Ethereum’daki son 24 saatlik kayıp yüzde 11’i aşmış durumda.

Bu hafta kripto para piyasası Ethereum Classic’e yapılan yüzde 51 saldırısı ile derinden sarsılmıştı. Coinbase, saldırısı sonrası ağdaki zararın 1.1 milyon dolar olduğunu duyurdu. Saldırıdan etkilenen bir diğer kripto para borsası Gate.io ise müşteri fonlarından 220.000 dolara eşdeğer Ethereum Classic’in kaybolduğunu ve müşterilerin zararlarını karşılayacaklarını açıkladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner