Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin Fiyatını %10 Artırmak için 1900 BTC'lik Alım Yeterli!

Bitcoin Fiyatını %10 Artırmak için 1900 BTC’lik Alım Yeterli!

ABONE OL:google-news

Bir borsadaki büyük bir alış ve satış domino etkisine neden oluyor ve doğrudan diğer borsalardaki fiyatları da etkiliyor. Bu domino etkisi Bitcoin‘in ortalama fiyatının önemli ölçüde aşağı veya yukarı yönlü hareket etmesine neden oluyor.

Yakın zamanda önce kripto para borsasında bu etkinin bir örneği görüldü. Bitstamp’teki 2000 BTC’lik bir satış Bitcoin fiyatının 8.000 dolar civarından yaklaşık yüzde 25 düşmesine neden olmuştu. Bitstamp’teki satış BitMEX’i de etkilemiş 200 milyon doları aşan Bitcoin sözleşmelerinin tasfiyesi gerçekleşmişti. BitMEX’deki bu hareketlilik fiyat bilgisinin Bitstamp’ten sağlanmasından kaynaklanmıştı.

Bitcoinity.org, Bitcoin fiyatını yüzde 0,1’den yüzde 10’a kadar varan oranlarda aşağı veya yukarı yönlü hareket ettirebilmek için gereken Bitcoin miktarını gösteriyor.

Verilere göre, Bitfinex’te Bitcoin fiyatını yüzde 10 oranında artırmak için 1900 BTC’lik bir alım yeterli oluyor. Fiyatı yüzde 10 oranında aşağı yönlü hareket ettirmek için ise yaklaşık 4482 BTC’lik bir satış gerekiyor.

Gemini veya Bitstamp gibi düşük likiditeli borsalarda fiyatı aşağı veya yukarı yönlü hareket ettirmek için daha az miktarda Bitcoin yeterli oluyor. Örneğin, Bitstamp’te Bitcoin fiyatını yüzde 10 oranında yukarı yönlü hareket ettirmek için gerekli olan Bitcoin miktarı 1113.

Veriler yalnızca Bitcoin’in doğrudan dolar ile işlem gördüğü büyük borsaları kapsıyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar