Yükleniyor...

Bitcoin Fiyatını %10 Artırmak için 1900 BTC’lik Alım Yeterli!

Bir borsadaki büyük bir alış ve satış domino etkisine neden oluyor ve doğrudan diğer borsalardaki fiyatları da etkiliyor.

Bitcoin Fiyatı 8

Bir borsadaki büyük bir alış ve satış domino etkisine neden oluyor ve doğrudan diğer borsalardaki fiyatları da etkiliyor. Bu domino etkisi Bitcoin’in ortalama fiyatının önemli ölçüde aşağı veya yukarı yönlü hareket etmesine neden oluyor.

Yakın zamanda önce kripto para borsasında bu etkinin bir örneği görüldü. Bitstamp’teki 2000 BTC’lik bir satış Bitcoin fiyatının 8.000 dolar civarından yaklaşık yüzde 25 düşmesine neden olmuştu. Bitstamp’teki satış BitMEX’i de etkilemiş 200 milyon doları aşan Bitcoin sözleşmelerinin tasfiyesi gerçekleşmişti. BitMEX’deki bu hareketlilik fiyat bilgisinin Bitstamp’ten sağlanmasından kaynaklanmıştı.

Bitcoinity.org, Bitcoin fiyatını yüzde 0,1’den yüzde 10’a kadar varan oranlarda aşağı veya yukarı yönlü hareket ettirebilmek için gereken Bitcoin miktarını gösteriyor.

Verilere göre, Bitfinex’te Bitcoin fiyatını yüzde 10 oranında artırmak için 1900 BTC’lik bir alım yeterli oluyor. Fiyatı yüzde 10 oranında aşağı yönlü hareket ettirmek için ise yaklaşık 4482 BTC’lik bir satış gerekiyor.

Gemini veya Bitstamp gibi düşük likiditeli borsalarda fiyatı aşağı veya yukarı yönlü hareket ettirmek için daha az miktarda Bitcoin yeterli oluyor. Örneğin, Bitstamp’te Bitcoin fiyatını yüzde 10 oranında yukarı yönlü hareket ettirmek için gerekli olan Bitcoin miktarı 1113.

Veriler yalnızca Bitcoin’in doğrudan dolar ile işlem gördüğü büyük borsaları kapsıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner