Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bitcoin Fiyatının 6.000 Doları Aşması Sonrası Balinalar Harekete Geçti

Bitcoin Fiyatının 6.000 Doları Aşması Sonrası Balinalar Harekete Geçti

ABONE OL:google-news

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, 2019’da bir lunapark tren yolculuğu geçirdi. Olumlu gelişmeler görülmesine rağmen kripto para biriminin dezavantajları büyük ölçüde fiyatın yükselişini engelledi ve kripto para birimini olumsuz yönde etkiledi. 7.000’den fazla Bitcoin’in kaybedilmesine neden olan Binance’ın hack’lenmesi de ana akım tarafından benimsenmeyi bekleyen ekosistem için bir başka darbe oldu.

Tüm bu skandalların ortasında WhaleAlert, piyasada bulunan Bitcoin’in önemli bir kısmının taşındığını bildirdi. Kripto para birimi veri izleme ve toplama sitesi 9 Mayıs’ta 2990 BTC’nin Bittrex cüzdanından bilinmeyen bir cüzdana taşındığını ortaya koydu.

Büyük çaplı transfer birçok büyük borsada Bitcoin fiyatının 6.000 doları aşmasının ve neredeyse 5 ay sonra piyasa değerinin 100 milyar doları aşmasının ardından geldi.

Piyasanın birçok savunucusu Bitcoin ayı piyasasının bitmek üzere olduğunu ve boğaların piyasa hakimiyetini ele geçirmek için mücadele ettiklerini düşünüyor. Bu öngörüyü paylaşan isimlerden biri de Adamant Capital’in CEO’su Tuur Demeester:

Evet, yeni bir boğa piyasasında olduğumuzu söylemeye hazır değilim ama kesinlikle şu anki ayı piyasasının son aşamasında olduğunu düşünüyorum.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar