Yükleniyor...

Bitcoin Fiyatının 6.000 Doları Aşması Sonrası Balinalar Harekete Geçti

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, 2019'da bir lunapark tren yolculuğu geçirdi.

Bitcoin Balinaları 1

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, 2019’da bir lunapark tren yolculuğu geçirdi. Olumlu gelişmeler görülmesine rağmen kripto para biriminin dezavantajları büyük ölçüde fiyatın yükselişini engelledi ve kripto para birimini olumsuz yönde etkiledi. 7.000’den fazla Bitcoin’in kaybedilmesine neden olan Binance’ın hack’lenmesi de ana akım tarafından benimsenmeyi bekleyen ekosistem için bir başka darbe oldu.

Tüm bu skandalların ortasında WhaleAlert, piyasada bulunan Bitcoin’in önemli bir kısmının taşındığını bildirdi. Kripto para birimi veri izleme ve toplama sitesi 9 Mayıs’ta 2990 BTC’nin Bittrex cüzdanından bilinmeyen bir cüzdana taşındığını ortaya koydu.

Büyük çaplı transfer birçok büyük borsada Bitcoin fiyatının 6.000 doları aşmasının ve neredeyse 5 ay sonra piyasa değerinin 100 milyar doları aşmasının ardından geldi.

Piyasanın birçok savunucusu Bitcoin ayı piyasasının bitmek üzere olduğunu ve boğaların piyasa hakimiyetini ele geçirmek için mücadele ettiklerini düşünüyor. Bu öngörüyü paylaşan isimlerden biri de Adamant Capital’in CEO’su Tuur Demeester:

Evet, yeni bir boğa piyasasında olduğumuzu söylemeye hazır değilim ama kesinlikle şu anki ayı piyasasının son aşamasında olduğunu düşünüyorum.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x