Yükleniyor...

Bitcoin Fiyatının Bir Sonraki Durağı 7.000 Dolar Olabilir!

Bitcoin fiyatı 5.

Bitcoin BTC Fiyatı

Bitcoin fiyatı 5.000 doların altına düştüğü için kripto para piyasasının değeri son 24 saat içinde 9 milyar dolar eridi.

Bununla birlikte analistler, teknik göstergelere dayanarak Bitcoin fiyatının kısa vadede 5.000 ila 6.000 dolar aralığına yükseleceğine inanıyorlar ve bir sonraki seviyenin 7.000 dolar olacağını dile getiriyorlar.

Kripto para piyasasının değeri 9 milyar dolar azaldı, ancak son yedi gün içinde bugünkü düşüşe rağmen piyasa değerinde 28 milyar dolarlık bir artış kaydedildi.

Bir Sonraki Hedef Neden 7.000 Dolar?

Teknik analist Todd Butterfield’e göre, Bitcoin fiyatının önümüzdeki aylarda muhtemelen Mayıs ayının sonuna kadar kademeli olarak 7.000 dolar direnç seviyesine çıkması bekleniyor.

Analist, birkaç küçük geri çekilme ve küçük yükselişlerle varlığın 2019’un ikinci çeyreğinde 7.000 dolara ulaşma yolunda olduğunu gösteren olumlu göstergeler sundu. Benzer şekilde, eToro’nun kıdemli piyasa analisti olan Mati Greenspan, Fibonacci geri çekilme aracını kullanarak Bitcoin fiyat trendinin analizine dayanarak, Bitcoin’in ilk büyük satış duvarına bakmadan önce kendisini 7.000 dolar seviyesinde bulabileceğini söyledi. 7.000 dolarlık bir toparlanma Bitcoin’i Temmuz 2018 seviyelerine itebilir.

Fundstrat’tan Thomas Lee’nin sık sık dile getirdiği gibi, birçok geleneksel varlığın aksine Bitcoin büyük kazanımlarının bir kısmını kısa sürede kaydetme eğiliminde olan bir varlık.

Tarihsel olarak, Bitcoin en büyük getirilerinin çoğunu 10 günlük dönemlerde gördü. Varlığın 200 günlük hareketli ortalamasının bir yıldan daha fazla bir süredir ilk kez kırılmasından dolayı kripto para piyasasındaki yükseliş ivmesinin devam etmesi bekleniyor.

Haberi hazırladığımız sırada öncü kripto para biriminin fiyatı 4.900 seviyesinde seyrediyordu. Kripto para biriminin fiyatındaki 24 saatlik değişim ise -%4,46.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner