Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bloomberg: Bitcoin Fiyat Artışının Nedeni Aktif Kripto Cüzdanları Olabilir

Bloomberg: Bitcoin Fiyat Artışının Nedeni Aktif Kripto Cüzdanları Olabilir

ABONE OL:google-news

Boston’lı analiz firması Flipside Crypto, 15 Mart’tan bu yana ortalama Bitcoin fiyat artışını tetikleyebilecek ortalama sayıdaki kullanıcının kripto cüzdanlarının aktif olduğunu söyledi. Bloomberg’e göre, ortalama Bitcoin sahipleri fiyatın yükselmeye başlamasından iki hafta önce yüksek aktivite göstermeye başladılar.

Boston merkezli analiz firması Flipside Crypto, Bloomberg’e son Bitcoin rallisine ilişkin açıklamalarda bulundu ve 15 Mart’tan bu yana çok sayıda ortalama Bitcoin sahibinin cüzdanının aktif olarak kullanılmaya başlandığını bildirdi.

Şirket, insanların tüm BTC’lerin %40’ını ya da %50’sini satmadan ellerinde tuttukları kuralını göz önüne alarak yaklaşık bir buçuk yıl boyunca Bitcoin’lerini cüzdanlarında tuttuklarını belirtiyor. Buna karşın şirkete göre, yukarıda belirtilen tarihten bu yana bu oran yalnızca %10 seviyelerine gerilemiş durumda.

Flipside Crypto’nun kurucu ortağı olan Eric Stone, dijital varlık piyasasındaki hissiyatın arttığına inanıyor, çünkü daha fazla sayıda insan Bitcoin ve diğer sanal varlıklara yatırım yapmayı düşünüyor. Stone özetle şunu söylüyor:

Bitcoin satın alma fikrine ısınan daha fazla insan var.

Stone ayrıca, genellikle balinaların satış ya da satın alma olsun piyasada işlem yapmaya başlamasından dolayı fiyat hareketinin başladığını belirtiyor. Son Bitcoin rallisinin olası açıklamalarından biri olarak özel bir yatırımcının 100 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldığı iddia ediliyor. Bu, Stone’a göre geçen yıl sonbaharda BTC’yi yükselten şeydi.

Flipside Crypto CEO’su Dave Balter, düzenli kullanıcıların etkinliğinin geçen yılki balina hareketinden çok daha önemli olduğunu düşüncesinde:

Bu hareketin Ekim ayında birkaç balina hamlesine kıyasla çok daha geçerli görüyoruz. Muhtemelen bu varlık sınıfında algı veya güven değişikliği anlamına geliyor.

CoinMarkeHaberi hazırladığımız sırada Bitcoin fiyatı 5.005,86 dolardan el değiştiriyordu.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar