Yükleniyor...

Bitcoin İşlem Ücretleri %500 Arttı!

Bitcoin (BTC) ticaretindeki patlama kripto para biriminin işlem ücretlerine yansıdı.

Bitcoin İşlem Ücretleri

Bitcoin (BTC) ticaretindeki patlama kripto para biriminin işlem ücretlerine yansıdı. Bitcoin’in Blockchain verilerine gire, işlem ücretleri yılın başından bu yana %500’ün üzerinde arttı.

Bitcoin İşlem Ücretleri Yükselişe Geçti

Kripto para endüstrisinde, işlem hızları bir projeyi var edebilir ya da yok edebilir. Bir Blockchain’in hız ve verimi, ağlardaki işlem ücretlerinde ve birçok durumdaki başarıya büyük bir etkiye sahiptir. Bitcoin ise bir istisnadı.

Son günlerde yüksek alım baskısından dolayı Bitcoin işlem ücretleri fırladı. 1 Ocak’ta bir Bitcoin transferinin ortalama işlem maliyeti 0,18 dolardı. Bugün bir işlemin maliyeti ortalama 1,3 dolardan fazla. Bitcoin’deki fiyat değişikliğini hesaba katsak bile mutlak anlamda Blockchain’de eklenen bir işlemin maliyeti bayt başına 3 satoshi’den 80 satoshi’ye ortalama olarak 26 kart artış gösterdi.

Bitcoin İşlem Ücretleri

Ani artış ve yüksek işlem ücretleri Bitcoin’in alternatif para birimi olarak kullanılma amacına aykırı olup olmadığı konusunda tartışmalara yol açtı. Ancak kısa vadede, bu yüksek işlem ücretlerinin Bitcoin’in yukarı yönlü fiyat hareketini azaltması pek mümkün görünmüyor.

Yatırımcılar artan işlem ücretlerini karışık bir sinyal olarak görüyorlar. Blockchain’e işlem ekleme fiyatındaki ani yükselişlerin bazen piyasa çöküşünü takip ettiği söyleniyor. Bununla birlikte, yüksek ücretler ayrıca Bitcoin’e olan ilginin artmasının bir göstergesi olarak da görülüyor. Kripto para birimini çevreleyen çoğu şeyde olduğu gibi, işlem ücretleri gibi faktörlerin kısa vadede fiyatı etkileyip etkilemeyeceğinden belirsiz.

Özetlemek gerekirse, ağlar arasında daha fazla Bitcoin taşındığında işlem ücretleri artar. Ve şimdiye kadar, işlem ücretlerindeki keskin artış Bitcoin’in 5.000 doların üzerine çıkmasını engelleyebilmiş değil.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner