Yükleniyor...

Bitcoin Geçen Yaz Dönemiyle Benzerlik Gösteriyor,Yeni Hedef 14 Bin Dolar!

Bitcoin'in 7.

BTC 1 milyon dolar tahmini

Bitcoin’in 7.400 dolarlık bölgeden 3.800 dolara düştüğü ve bir gün içinde değerinin yaklaşık %50’sini kaybettiği Kara Perşembe’den bu yana iki ay geçti .

O zamandan bu yana, BTC’nin düşüş seviyesine tamamen ulaşması ve 10.000 dolarlık psikolojik direnci aşması da bir ay aldı.

Lider kripto para birimi 10.000 dolara ulaşmaya çalışırken, trader’lar Bitcoin’in kısa vadeli fiyat tahminlerini ele alıyor. Bunlardan biri de BTC’nin yakında 14.000 dolara gideceğini belirtiyor. İşte nedeni!

Büyük Bir Düzeltmeden Önce 12-14 Bin Dolar’ı Görür

Trader ‘DIY Investing’, geçen yaz Bitcoin 10 Temmuz’da 13.000 doları vurduğundaki zaman ile mevcut piyasa yapısı arasındaki benzerlikleri fark ettiğini söyledi.

Bir sonraki destinasyonun 12.000-14.000 dolar seviyelerinde olmasını bekliyor. Trader büyük bir geri çekilmenin gerçekleşmesini beklemekle birlikte öncesinde tabiri caizse bir blöfün gerçekleşmesi gerektiğine inanıyor.

Twitter adı ‘Rekt Capital’ olan bir trader, boğaların momentumu etkisiz hale getirmeyi başardığını belirtti. Ancak paylaştığı grafikte, BTC fiyatının Şubat ayında düşmeye başladığı gibi bir Bayrak paterni vardı.

“7 Binden BTC Satın Almak İçin Bir Şans Daha Var”

Analist ve köşe yazarı Joseph Young da Bitcoin’in yakında büyük bir düşüş göstereceğine inanıyor. Fiyatın 7.000 dolarlık alana düşmesini bekliyor ve bunun dalış için iyi bir fırsat olacağını söylüyor.

Ayrıca, Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff’in de bir dip alma şansını kaybetmeyeceğine inanıyor.

“Bitcoin, görünüşe göre 7 bin dolardan almak için başka bir fırsat sunacak.”

“Ayrıca, Peter Schiff bir tweet çılgınlığına girecek ki bu oldukça iyi bir taban seviyesine işaret ediyor.”

Bitcoin Daha Yüksek Bir Talep Görecek

Finansal ve analitik ajansı Weiss Crypto Ratings, Bitcoin’in şu anda gösterilenden daha yüksek bir talep görmesini bekliyor.

Ajans, talepteki artışın fiyat artışına neden olacağını düşünüyor.

“Bitcoin muhtemelen insanlığın gördüğü en kıt varlıktır. Bitcoin’in fiyatı yükseliyor, daha yüksek talebi karşılamak için tek yol budur. Soru şudur: daha yüksek talep olacak mı? Merkez bankaları sonsuza kadar para basmaya devam ederse, cevap kocaman bir EVET olacaktır.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner