Yükleniyor...

Bitcoin’e (BTC) Olan İlgi Yükselişe Geçti

İnsanların Bitcoin'e olan ilgisi geçen yıl içerisinde çok yükseldi.

bitcoin ilgi

İnsanların Bitcoin’e olan ilgisi geçen yıl içerisinde çok yükseldi. Google’da Bitcoin’in ne anlama geldiği, değerinin ne olduğu, blockchain ve diğer kripto para birimleri arasındaki farkı hakkında arama sayısı son iki yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

Mayıs ayında Bitcoin halving etkinliğinden hemen önce BTC satın almak isteyenlerin sayısı diğer dönemlerden daha fazlaydı. Bitcoin’e en popüler kripto para birimi olması nedeniyle gelen ilgi daha da artıyor.

bitcoin ilgi google trends

BTC İçin Arama Eğilimleri

Bitcoin ile ilgili arama popülerlik zirvesine (100 puan) ulaştı. Bu değerin ne kadar önemli olduğunu anlamak için, arama ilgisi eğilimlerinin nasıl çalıştığını takip etmelisiniz. Örneğin 50 değeri, belirli bir bölge ve dönemde belirli bir eğilimin popülaritesinin yarısına ulaştığı anlamına gelir. Bulgulara göre, çeşitli faktörler insanların dünyanın önde gelen paralarına olan ilgisinin popülaritesi arttığını göstermektedir. 2017 yılında BTC araması, Bitcoin’in piyasa değerinin yaklaşık yarısını kaybetmeden önce en yüksek seviyedeydi. Ancak fiyatların toparlanmasından kısa bir süre sonra, insanların araması son iki yılda önceki oranını aştı.

Bitcoin’e Olan İlginin Anlamı

Bitcoin’in popülerliği, insanların arama modellerinde belirgin hale geliyor. “Bitcoin nasıl satın alınır” gibi terimler, Google arama trendlerindeki “Bitcoin” terimiyle aynı büyüme yörüngesini takip ediyor. Temmuz 2019’da olduğu gibi, her iki değer de 27’nin daha küçük bir tepe değerine tanık oldu. 2020 Mart’ına kadar, bu değerler son iki yıl içinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 32’ye yükseldi.

Bu, BTC’nin fiyatının 13 bin ABD Doları’nıa ulaştığı zamankinden daha fazla insan BTC satın almakla ilgilenmeye başladığı anlamına geliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner