Yükleniyor...

Bitcoin, Güney Afrika’yı Aydınlatacak

Bitcoin'in kullanım alanları gün geçtikçe artmakta olup, oldukça inovatif fikirler gün yüzüne çıkmakta.

Bitcoin’in kullanım alanları gün geçtikçe artmakta olup, oldukça inovatif fikirler gün yüzüne çıkmakta. Bunlardan biri de, elektrik ödeneklerinin Bitcoin ile yatırılması.

Bidvest’in sahip olduğu Invirohub isimli bir akıllı ölçüm cihazları geliştiren şirket, elektrik kullanımı için ödemelerin Bitcoin ile yapılabilmesini sağlayan bir teknoloji geliştiriyor. Buna göre, her ölçüm cihazı için bir Bitcoin adresi belirlenecek ve bu Bitcoin adreslerine gönderilecek depositler ile birlikte sayaç işlemeye başlayacak. Bu şekilde elektrik kullanıcıları ödemelerini Bitcoin kullanarak gerçekleştirmiş olacaklar.

İşlem onayı, güncel exchange oranları ve ödeme zamanı gibi değişkenler ise, ölçüm cihazlarının 3G SIM bağlantıları ile güncellenecek.

Bitcoin’in bu gibi inovatif sistemlere entegre edilmesi ile birlikte hayatımızda pek çok şeyin işleyişini değiştireceği aşikâr. Bu örnekte de görüldüğü gibi, Bitcoin Afrika’daki insanların yaşam stilini değiştirebilir ve bu değişikliklerin olması için Kenya’daki BitPesa (Bitcoin Ödeme Sistemi) ve Kipochi (Mobil Cüzdan)  gibi şirketler çalışmalar yapıyorlar.

Kaynak: CoinTelegraph

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner