Yükleniyor...

Son 1 Ay İçerisinde Bitcoin Fiyatı %38 Prim Yaparak 600 Dolar Seviyesini Aştı

Bitcoinwisdom grafiklerine göre Bitstamp'te 1 Mayıs itibariyle 447 dolar seviyesinden işlem gören Bitcoin, son bikaç saat içerisinde 568 dolar seviyesinden 617 dolar seviyesine kadar yükselme yaşadı.

Bitcoinwisdom grafiklerine göre Bitstamp’te 1 Mayıs itibariyle 447 dolar seviyesinden işlem gören Bitcoin, son bikaç saat içerisinde 568 dolar seviyesinden 617 dolar seviyesine kadar yükselme yaşadı. Şu anda Bitstamp’te 1 BTC, 609 dolardan işlem görmekte. An itibariyle işlem hacmi ise 7000 Bitcoin’i geçmiş durumda. (BTCTürk Anlık Bitcoin Kuru: 1227 TL)

Bu yükselişlerin asıl nedeninin ne olduğu hâlâ meçhul, fakat son zamanlarda çıkan haberlere bakılırsa, Bitcoin arkasında büyük bir destek görüyor gibi. Son olarak DISH Network’ün Bitcoin ile ödeme kabul edeceğini açıklaması, BitPay ve Coinbase’in Bitcoin’in kullanılmasına zemin hazırlayacak yeni ortaklıklarını duyurması gibi haberler Bitcoin’deki alımları tetiklemiş olabilir.

Bildiğimiz gibi Çin’den gelen haberler ile ve ülkelerin Bitcoin’i yasaklamasıyla ilgili çıkan dedikodular, fiyatlarda büyük etkenler yaratıyordu. Hatta Bitcoin dünyası o kadar çok haberle çalkantı yaşadı ki, herhangi birinin Bitcoin regülasyonları ile ilgili söylediği tek bir söz bile fiyatlarda dalgalanma yaratacak gibiydi.

Bitcoin’e çoğu yatırımcının olumlu gözle bakması ve dünya markalarının Bitcoin ile ödeme kabul etmek için planlamalar yapması, dijital paraya olan güveni artırmakta.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner