Yükleniyor...

Dünya Devi Uydu Sağlayıcısı DISH, Bitcoin Kabul Eden En Büyük Şirket Olacak

Overstock ve TigerDirect gibi şirketlerden sonra, TV devi Dish Network Şirketi de Bitcoin ile ödeme kabul etmeye hazırlanıyor.

Overstock ve TigerDirect gibi şirketlerden sonra, TV devi Dish Network Şirketi de Bitcoin ile ödeme kabul etmeye hazırlanıyor. Newsbtc’nin haberine göre, San-Francisco bazlı Coinbase şirketi ile birlikte çalışacak olan DISH, bir sonraki sene Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başlayacağını belirtti.

Şirketin operasyon yöneticisi Bernie Han’ın açıklamasına göre, Bitcoin ödemesi kabul etme fikri, şirket çalışanı bir Bitcoin sever tarafından ortaya atılmış. Her zaman için müşterilerinin tercihlerine uyum gösterdiklerini belirten Han, şunu da belirtiyor: “Bitcoin ile ödeme sistemi Coinbase’in ücret yapılandırması, şirketin şu an kullandığı metodlardan çok daha iyi.”

Coinbase kurucu ortağı Fred Ehrsam, müşterilerin premium kanalları izlemek için Bitcoin ile ödeme yapması, Bitcoin için çok büyük bir adım olduğunu söylüyor. Aboneliklerde de Bitcoin ödemesi kabul edeceklerini belirten Bernie Han, Coinbase’in Bitcoin ile ödemeleri oldukça kolay bir sisteme oturttuğunu ve şirketin Bitcoinleri kolayca dolara çevirmek için iyi bir sistemleri olduğunu söyledi.

Dish Network, şu anda NASDAQ borsasında 27.17 milyar dolarlık piyasa değerine sahip. Overstock ile karşılaştırmamız gerekirse, Overstock’un piyasa değeri 368.82 milyon dolar.

Öne çıkarılan görsel, 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner