Yükleniyor...

Coinbase’in Dağıttığı Bitcoinler, 20.000 Öğrenciye Ulaştı

Coinbase'in başlattığı proje kapsamında, üniversite öğrencilerinin Bitcoin ile tanışması için, dünya sıralamasına girmiş üniversitelerin öğrencilerine 10 dolar değerinde Bitcoin dağıtılmaya başlanmıştı.

coinbase

Coinbase’in başlattığı proje kapsamında, üniversite öğrencilerinin Bitcoin ile tanışması için, dünya sıralamasına girmiş üniversitelerin öğrencilerine 10 dolar değerinde Bitcoin dağıtılmaya başlanmıştı.

Öğrencilerin, bu fırsattan faydalanmak için, .edu uzantılı e-posta adresleri ile kayıt olması yeterli olurken, bu fırsatı avantaja dönüştüren öğrencilerin de olduğundan eminiz. Nitekim Coinbase bu projeyi başlattıktan bir süre sonra Bitcoin fiyatı büyük bir artış gösterdi ve yatırımcılarının yüzünü güldürdü.

Coinbase, blog sayfasında yayınladığı habere göre, Bitcoinlerin dağıtılması fikrinin çoğu öğrenci tarafından güzel şekilde karşılandığı ve 20.000 öğrencinin şu ana kadar Coinbase’e kayıt olduğunu belirtti. Yine Coinbase sayesinde bir çok yerel işletmenin Bitcoin ile ödeme aldığını düşünürsek, bu 10 dolar değerindeki Bitcoinler öğrencilerin de yüzünü güldürmüştür.

Coinbase şu ana kadar bu kampanya için 200.000 dolarlık bir bütçe ayırmak zorunda kalsa da, bu kampanyanın Bitcoin’in kullanımının artması için epey bir faydası olacağa benziyor. Nitekim Coinbase bu kampanyayı hâlâ daha sürdürüyor. Şirketin yaptığı açıklamaya göre, kampanyanın kötü amaçlarla kullanılması için önlemler de alınmış durumda:

“Dağıtılan Bitcoinlerin üniversitelerin öğrencilerine ulaştığından kesin emin olabilmek için, öğrencilere ait olan telefon numaraları ile onaylama prosesini uygulamaya koyduk. Bu süreci biraz yavaşlatan bir uygulama, fakat bu şekilde aynı zamanda Coinbase hesabınız için “two-factor security” güvenlik uygulamasını da başlatmış oluyorsunuz. Bu ekstra onaylama, Coinbase’in sunduğu kampanyadan faydalanmak isteyen çoğu dolandırıcının önüne geçmiş oluyor. Bu uygulamalar çerçevesinde kampanyamız hâlâ sürmektedir.”

Türkiye’den de şu ana kadar ODTÜ öğrencilerinin faydalandığı kampanyadan, diğer üniversitelerden de faydalanan Bitcoin kullanıcıları olduysa, yazının altında yorumlarını belirtmelerini rica ederiz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner