Yükleniyor...

BitPay ile Günde 1 Milyon Dolarlık Ödeme Yapılıyor

Bitcoin ile ödeme prosesi BitPay, günde ortalama 1 milyon dolarlık ödemenin BitPay üzerinden yapıldığını açıkladı.

Bitcoin ile ödeme prosesi BitPay, günde ortalama 1 milyon dolarlık ödemenin BitPay üzerinden yapıldığını açıkladı.

Son zamanlarda PayPal ile rekabeti açısından öne çıkarılan BitPay ve Coinbase şirketleri, işletme sahiplerinin Bitcoin ile ödeme almalarına olanak sağlıyor. Bitcoin ile satın almaların en çok yapıldığı şirketler olan TigerDirect, Shopify, WordPress ve Gyft gibi büyük şirketlere hizmet veren BitPay, bunun dışında 30.000 işletmeye daha hizmet veriyor.

Geçtiğimiz gün yayınladığımız haberde de BitPay CEO’su Tony Galippi’nin belirttiği gibi, Bitcoin ile ödeme kabul etmek oldukça basit bir işlem. Bitcoin ile ödeme yapıldığı anda Bitcoinleri yerel para birimlerine çevrilmesine olanak sağlayan BitPay, böylece dalgalı kur sorununa ve cüzdan güvenliğine de bir çare bulmuş gözüküyor.

Şu anda San Francisco, Buenos Aires ve Atlanta’da ofisi bulunan BitPay şirketi, yakın zamanda Amsterdam’da da bir ofis açarak, Avrupa’daki müşterilerine daha iyi hizmet verebilmeyi amaçlamıştı. Newsbtc’nin haberine göre BitPay, yıl sonunda 100.000 satıcıya ulaşmayı hedefliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner