Yükleniyor...

BitPay: “Şirketlerin Bitcoin ile ödeme kabul etmesi oldukça basit.”

Zaman geçtikçe ve Bitcoin daha da tanınmaya başladıkça, dünya çapında Bitcoin ile ödeme kabul eden işletmelerin sayısı sürekli artmakta.

Zaman geçtikçe ve Bitcoin daha da tanınmaya başladıkça, dünya çapında Bitcoin ile ödeme kabul eden işletmelerin sayısı sürekli artmakta. BitPay’e göre, Bitcoin ile ödeme kabul etmek için gerekli işlemler ise oldukça basit.

Bitcoin Owl’un BitPay CEO’su Tony Galippi ile yaptığı röportajda Galippi, Bitcoin ile ödeme kabul etmek isteyen işletmelerin giriş seviyesinde teknoloji bilmesinin yeterli olduğu söylüyor:

“Bitcoin ile ödeme kabul etmek isteyen işletmelerin teknolojiyle ilgili giriş seviyesinde bilgi sahibi olmasının yeterli olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden bireysel eğitimler ve işletme geneli eğitimler yaparak yazılımın nasıl kullanılması gerektiği ile ilgili bilgiler veriyoruz.”

BitPay, işletmelere sunduğu özellikler sayesinde, Bitcoin ile alınan ödemeler anında itibarî para birimlerine çevrilerek, işletmeciyi Bitcoinleri bozdurma zahmetinden kurtarıyor. Tabiki de işletme sahipleri ödemelerde aldıkları Bitcoinleri cüzdanlarında da tutabilirler.

Tony Galippi, Bitcoin ile ödemelerin geleceği ile ilgili ise şunları söylüyor:

“5 sene içerisinde, sadece tüketicilerden değil, satıcılardan da gelen talepler doğrultusunda Bitcoin ile ödeme kabul eden işletmelerin sayısı artacak. Bitcoin, para transferlerinde büyük değişiklikler sağlayan bir teknoloji. Ürettikleri malları veya hizmetleri ihraç eden pek çok firma için uluslararası anlaşmalarda Bitcoin ile ödeme yapmak veya ödeme almak çok basit hâle gelecektir. Bu aynı zamanda sürekli seyahat eden gezginler için de oldukça kullanışlı bir ödeme sistemi. Çünkü bu gezginler, Bitcoinlerini istediği zaman bulunduğu ülkenin para birimi ile değiştirebiliyor olacaklar.”

İnternet ortamında yapılan alışverişler ve ödemeler gelişme gösterdikçe, Bitcoin’in bu alanda getirdiği yenilikler daha da kolay anlaşılacaktır.

Peki Bitcoin kullanıcıları, Tony Galippi’nin gelecekteki Bitcoin ile ödemeleri hakkında söylediklerine katılıyor mu?

Öne çıkarılan görsel, crypto-news’ten alınmıştır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner